Necrologieën Gerrit van den Beidt september 1941 -19 augustus 2009 Vissend op zijn boot in de Binnenliede is vorige jaar augustus plotse ling op 67-jarige leeftijd overleden Spaarndammer Gerrit van den Beidt. Hij was jarenlang voorzitter van de Historische Werkgroep Spaarndam en van de redactie van het Dorpsorgaan. Als historicus heeft hij zich intens verdiept in de geschiedenis van Spaarndam. Er zijn van zijn hand tal van historische boeken en publicaties over het voormalig vissersdorp en omgeving verschenen. In samenwerking met onderwijzer Jan Zwetsloot heeft hij recente lijk de canon van Spaarndam voltooid. Verder was Van den Beidt bij de lezers van het Dorpsorgaan bekend door de kroniek waarin hij van dag tot dag beschreef wat er in en rond het dorp gebeurde. Naast de aandacht voor zijn gezin was het voortbestaan van Spaarn dam de belangrijkste zorg voor Gerrit van den Beidt. 'Hij maakte zich druk over alles wat het dorp zou kunnen aantasten',' memoreert mede bestuurslid hws, Frans Cleeren. 'Vooral de geplande hoogbouw in de beoogde nieuwbouwwijk Spaarne Buiten ging hem aan het hart. Hij was boos dat het 100 jarig Spaarndams Gemengd Koor tijdens het jubi leumconcert geen enkel Spaarnelied uit de Spaarndamse canon ver tolkte. Mede om die reden staan alle Spaarneliedjes in het Dorpsorgaan vermeld. Als eerbetoon werd tijdens zijn crematie het Spaarndams Volkslied gespeeld.' In september en oktober werd op de basisscholen van Spaarndam de historische canon van Spaarndam gepresenteerd, helemaal ge schreven op kinderniveau. 'Ook hier was Van den Beidt de grote initia tor', zegt Cleeren.' Van den Beidt richtte in 1985 de hws op als aanloop naar de viering van het 700 jarig bestaan van IJdorp. 'Aanvankelijk realiseerde nie mand zich dat Spaarndam al een geschiedenis van vijf eeuwen achter 234 JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 236