de rug had', vertelt Cleeren. 'Gerrit was echt de eerste die er achterkwam dat het dorp al in de Middeleeuwen in oude ge schriften vermeld stond. Samen met andere werkgroeple den ging hij fanatiek aan de slag. Bij de opening van de ten toonstelling 'Spaarndam 700' werd ook het gelijknamige boek gepresenteerd.' Van den Beidt schreef talloze boeken en artikelen over Spaarndam en omgeving. Het was een woelig gebied in de Middeleeuwen en daarna. Oorlogen tegen Haarlem en later tegen de Spaaj aarden. Ook aan de 'Reus van Spaarnwoude', Claes van Kieten, besteedde Van den Beidt de nodige aandacht. Verder werkte hij mee aan het boek van de hws: Spaarndam een ratjetoe aan huizen, dat dit jaar zal verschijnen. Cleeren: 'Spaarndam bergt veel ma teriaal over huizen. Zeker die vanaf de zestiende eeuw. Ook daar heeft hij een intensief onderzoek na gedaan, samen met andere leden van de HWS.' In het maatschappelijk leven bekleedde Gerrit van den Beidt even eens belangrijke functies. Als leraar geschiedenis was hij jarenlang verboden aan het Ichtuscollege in Driehuis. Later werd hij conrector en rector. Hoewel hij minder tijd kreeg om les te geven, bleef hij altijd zeer betrokken bij zijn leerlingen. Wegens gezondheidsredenen ging hij met vervroegd pensioen. Toen kreeg hij ook meer gelegenheid voor zijn andere hobby, het vissen. Tijdens die ontspannen bezigheid heeft zijn hart het uiteindelijk begeven. Cleeren: 'Vermeldenswaard zijn zeker zijn vaste rondjes door Spaarndam. Zo zag hij welke ontwikkelingen gaande waren. Als hem dat niet beviel, trok hij meteen bij de betreffende instanties aan de bel. Je kon Gerrit van den Beidt het beste kenschetsen als waker over Spaarndam.' Krijn Haasnoot 12 februari 1923 -18 maart 2009 Op 18 maart 2009 overleed na een kort ziekbed ir. Krijn Haasnoot, ste denbouwkundige, oud directeur van de Dienst Openbare Werken van de Gemeente Haarlem. FRED DUKKER NECROLOGIEËN 235

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 237