'Het financieel ondersteunen van projecten ter educatie op het terrein van de amateur podiumkunsten in Zuid Kennemerland'. Voor aanvra gen op dit gebied is jaarlijks 5000,00 beschikbaar. Hoeveel mensen door toedoen van de acteerprestaties en de inzet van Jeanne meer dan eens een plezierige avond beleefden, zal niemand werkelijk kunnen vertellen. Alberdingk Thijm bewees haar de laatste eer door haar op te baren in de eigen repetitiestudio. Heel de ruimte was opeens expositie ge worden, waarin Jeanne's toneelleven in woord en beeld een ieder ver wonderde. Bij het beroepstoneel bestaat een onderscheiding die 'Blij vend Applaus' heet. Zo'n huldeblijk komt ook Jeanne Kruijver toe. Leonardus Josephus Anthonis van Sambeek 15 maart 1921-20 juni 2009 'De heer Van Sambeek is een zeer beheerst man, opwinding en emotio naliteit zijn hem vreemd. Toch laat hij duidelijk merken dat de gang van zaken rond de Haarlemse koopavond hem zwaar op de maag ligt: 'Dit is een niet te verwaarlozen schadepost voor de Haarlemse midden standers, omdat de mensen nu naar plaatsen trekken waar zij 's avonds wel terecht kunnen...' Het is 1975. In de City-krant Haarlem stelt Leo van Sambeek een heikel punt aan de orde. De Kamer van Koophandel heeft het verzoek van de winkeliersvere- niging tot avondopenstelling afgewezen en dat 'in een tijd van depressie, achter uitgang van het zakenleven en massale werkloosheid.' Het zal één van de weini ge keren geweest zijn dat hij publiekelijk kritiek levert op partners in overheid of bedrijfsleven. Van Sambeek is immers bij uitstek de man van stille diplomatie en correcte omgangsvormen. Het tekent echter zijn zakelijke ambities en al even- KO VAN LEEUWEN NECROLOGIEËN 241

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 243