Het beheer van het gerestaureerde onroerend goed in combinatie met de verkoopactiviteiten van Schous duurde ruim tien jaar. In 1968, op 47-jarige leeftijd, onderging Leo een in die tijd nog weinig uitge voerde vaatoperatie. Zijn gezondheid, van kindsaf een zwakte, belette hem de onderneming in zijn bestaande vorm voort te zetten. Schous vormde hij om tot familie bv met zijn zoon en vier dochters als mede aandeelhouders. Dankzij een gedisciplineerde en regelmatige levensstijl hoefde hij zich niet helemaal uit het openbare leven terug te trekken. Gaandeweg hervatte hij bestuurstaken en aanvaardde hij nieuwe. Vanwege de vele onbezoldigde functies kreeg de pater familias in huiselijke kring al lengs de bijnaam 'Leo Pro Deo'. Al vroeg klopten de parochie St.Joseph en de landelijke branchever eniging voor haarden en kachels bij hem aan. In de jaren zeventig werd hij bestuurslid en voorzitter van de Haarlemse winkeliersvereniging Trefpunt/City Haarlem. Hij entameerde als bestuurslid en voorzitter de eerste grote binnenstad aanpassingen, zoals de herprofilering van de Grote Houtstraat als wandelgebied en de bouw van de parkeergara ges de Raaks en de Kamp. Er kwam een verkeerscirculatieplan. Het was de periode waarin binnensteden concurrentie kregen van beter met de auto bereikbare winkelcentra in de buitenwijken. De individueel inge stelde winkeliers waren niet gewend gezamenlijk op te trekken. Leo van Sambeek wist hun belangen te bundelen en op de politieke agenda te krijgen. Als netwerker avant la lettre slaagde hij er uitstekend in om partijen op één lijn te brengen. Een zakelijke, doelgerichte opstelling wist hij altijd goed te combi neren met een hartelijke wijze van omgang. Ook de culinaire kunsten en de gastvrijheid van echtgenote Corry vormden een natuurlijke bij drage aan het onderhouden van de vele contacten. In 1978 werd hij gevraagd om het voorzitterschap van de Stichting vvv op zich te nemen, een functie die plaatselijke, provinciale en lan delijke nevenfuncties meebracht. Het behoud van het (verzuurde) stadsbos De Hout vormde de doelstelling van de Stichting De Houten Haarlemmer, waarvan hij tussen 1984 en 1993 voorzitter was. Voor zijn verdiensten voor het economisch leven van de stad ont ving hij in 1987 uit handen van wethouder Wiebe Koster het Groot zegel, een bronzen penning die een afdruk is van het grootzegel van de Haarlemse burgers uit 1391. Ook na een hartoperatie kwam Leo er weer helemaal bovenop. Gedo- NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 245