seerd zette hij zich weer in voor de goede zaak. Hij verhuisde met zijn gezin naar het rustige en groene Middenduin in Overveen, waar zich wederom een restauratie aandiende. De spanten van het dak van de 17de eeuwse duinboerderij, een monument, vertoonden houtrot door insecten. De renovatie van het woonhuis was een kolfje naar zijn hand. De regionale geschiedenis kreeg hierdoor zijn aandacht en ook de familiestamboom. In dikke ordners verzamelde hij tal van wetens waardigheden en voegde daar ook persoonlijke getinte opmerkingen aan toe. Dit is een citaat uit zijn toespraak ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardagsfeest: Ik kan mijn teleurstelling niet verbloemen over de afnemende belangstelling voor het Geloof, zeker waar het mijn kerkgenootschap betreft. Normen en waarden raken in verdrukking door de weelde van deze nieuwe gouden eeuw. De landelijke politieke samenstelling geeft voeding aan het materialisme dat als alleen zaligmakend wordt om armd. Ongewild wordt de mens door hertaxatie en herwaardering tot miljonair gebombardeerd.' Wèl tot zijn voldoening kon hij de eigen onderneming heel lang zelf blijven bestieren. JH Schous bv ging uiteindelijk in 2008, enigszins tot zijn spijt, in vreemde handen over. Het besef van eindigheid was beslist al eerder tot hem doorgedron gen. Hij schreef Toon Hermans tijdens een herstelperiode een brief naar aanleiding van zijn gedichtenbundel getiteld Zetje hart uit je hoofd. Hermans' innemende rijmelarijen hadden Leo in moeilijke tij den veel kracht gegeven. Groot was Leo's verbazing toen hij in de Tele graaf in een interview met de cabaretier zijn dankwoorden terug las. 'Dankzij God, de medici en Toon Hermans leef ik nog.' Dat hield hij vol tot 20 juni 2009. Onder grote belangstelling van familie en vrienden werd in de Onze Lieve Vrouwe Hemelvaartskerk in Heemstede de uitvaartdienst gehou den. Het was zijn vader, aannemer en specialist op het gebied van ker ken, die dit gebouw aan het Valkenburgerplein in 1927 had gereali seerd. LUUKJACOBS 244 JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 246