Kroniek Januari 7 De Kleine Houtstraat wordt door website NLstreets uitgeroepen tot leukste winkelstraat van Nederland. 9 De Haarlemse oorlogsmisdadiger klaas faber is door het simon wiesenthal Centre op de lijst gezet van meest gezochte oorlogsmis dadigers. 19 Verzetsman dick angenent (90) overleden. Angenent was een van de voormannen van het verzet in Kennemerland in de Tweede Wereldoorlog. Hij zorgde onder meer voor de samenstelling en het ver spreiden van de illegale bladen Het Parool en Vrij Nederland. 23 Het Patronaat, de Haarlemse zaal voor popconcerten, viert zijn zilve ren jubileum met een feestelijk optreden van onder meer Unza Unza Orkestar. Het is een bruisend feest tot diep in de nacht. 25 Organist ewald kooiman (70) overleden, kooiman werd gerekend tot de belangrijkste organisten in Europa. De stad Haarlem onder scheidde hem in 2005 met de Penning van Verdienste voor zijn jaren lange inzet als voorzitter van het Internationale Orgelfestival. 28 victor henstra (37) overleden. Hij was al geruime tijd ziek. hen stra is vele jaren actief geweest voor Bevrijdingspop en de Stripdagen in Haarlem. In 2008 organiseerde hij een expositie en veiling van werk van bekende striptekenaars waarvan de opbrengst ten goede kwam aan kankeronderzoek. 29 De bewoners en de wijkraad Heilige Landen/De Kamp keren zich fel tegen de aanleg van een tunnel voor de Zuid Tangent, die dwars door de wijk De Kamp moet gaan lopen. Daarvoor zouden woningen moe ten worden gesloopt en de huisjes van het monumentale Essenhofje (rijksmonument) zouden gevaar lopen. kroniek 245 KO VAN LEEUWEN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 247