Februari 1 In de Waalse Kerk (Eglise Wallonne) op het Begijnhof wordt voor het eerst in vier eeuwen een kerkdienst in de Nederlandse taal gehouden. Het kerkbezoek is de laatste jaren sterk uitgedund en het besluit om ook diensten in het Nederlands te houden is genomen om het kerkbe zoek wat op te krikken. 2 In de Stadsschouwburg wordt het portret onthuld van zanger-acteur boudewijn de groot, geschilderd door rené tweehuysen. Het is een cadeau van impresario jacques senf ter gelegenheid van de groots zestigste verjaardag. 5 De wijkbewoners van De Kamp blokkeren op koopavond korte tijd de parkeergarage De Kamp. Zij vragen op die manier aandacht voor hun protest tegen de aanleg van een tunnel voor de Zuidtangent dwars door hun wijk. De protestactie droeg een vriendelijk karakter. Wach tende automobilisten kregen koffie met een koekje. 5 De Haarlemse judo-icoon cor van der geest (63) van Kenamju is benoemd tot technisch directeur van de Judobond. Hij zal deze functie bekleden tot en met de Olympische Spelen van 2012 in Londen. 6 De vereniging De Haarlemse Schilders bestaat 60 jaar. Het motto bij de oprichting was dat vele kleintjes samen sterk zijn. Dat geldt nog steeds. Er zijn zo'n veertig kleine en middelgrote schildersbedrijven lid. 23 De Haarlemse acteur will van selst (72) overleden. Bij het grote pu bliek werd hij vooral bekend door zijn vertolking van de Baron van Münchhausen en meneer Griffioen in De Kleine wereld, op de televisie. Zijn grote liefde lag echter bij het klassieke toneel. Maart 3 Het bed van lodewijk napoleon komt in onderdelen in Haarlem aan en pronkt nu weer in het Provinciehuis aan de Dreef. 8 Krakers bezetten een pand in het grotendeels verloederde winkelcen trum Brinkmann Passage dat al meer dan een jaar leeg staat. 16 In Dreefzicht opent La Place een nieuw restaurant. Daarmee blijft het historische pand, waar ooit de buitensociëteit van Trou moet Blycken gevestigd was, behouden voor de horeca. 18 krijn haasnoot (86) overleden, haasnoot, stedenbouwkundige, was oud directeur van de Dienst Openbare Werken van de Gemeente JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 248