Haarlem en ontwerper van Parkwijk, de Boerhaavewijk en Europawijk- Noord en -Zuid. Ook was hij actief lid van de Werkgroep Gebouw en Omgeving van de Vereniging Haerlem. 19 Teylers Museum koopt een vroeg-twintigste eeuws schilderij van de schilder johannes klinkenberg terug. Het doek was eerder uit geldnood verkocht en maakt nu weer deel uit van de collectie. 20 Omwonenden, verenigd in het Actiecomité Badmintonpad, keren zich tegen de bouw van een 45 meter hoge woontoren aan het Badminton pad. De woontoren is onderdeel van een omvangrijk bouwplan tussen Verspronckweg en Westelijke Randweg. 21 Feestelijke reünie van het Eerste Christelijk Lyceum, dat 90 jaar be staat. De eerste jaren onderscheidde het ecl zich omdat de leerlingen geen huiswerk hoefden te maken. 25 Het Ampzing Genootschap bestaat 15 jaar. Het genootschap keert zich tegen het gebruik van buitenlandse leenwoorden als daar ook een goed Nederlands woord voor bestaat. Het derde lustrum wordt gevierd met een overzichtstentoonstelling in de Stadsbibliotheek. 28 De Haarlemse cabaretière Brigitte kaandorp wordt benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De Amsterdamse burgemeester job cohen speldt haar het lintje op na haar voorstelling in theater Carré. 28 Het Koninklijk Haarlems Mannenkoor Zang en Vriendschap eindigt als eerste bij de Hollandse Korendag in Alphen aan de Rijn. April 4 De honkbal en softbalvereniging Kinheim betrekt de nieuwe accom modatie in het Pim Muiier Sportpark in Haarlem-Noord. 6 emile duijsens, algemeen econoom van het bisdom Haarlem, wordt benoemd tot Ridder in de orde van Sint Gregorius. Hij krijgt de pauselijke onderscheiding voor zijn grote inzet voor het bisdom en de Nederlandse kerkprovincie. 7 Bij een brand in de Waarderpolder wordt een reusachtige wietplantage blootgelegd. 9 Namens zestig taxichauffeurs krijgt wethouder maarten diven- dal een petitie aangeboden waarin de chauffeurs pleiten voor meer en betere standplaatsen bij het Stationsplein. Twintig chauffeurs waren daarvoor met hun taxi's naar de Grote Markt gekomen. Priester-componist jan valkestijn wordt benoemd tot erekanun- KRONIEK 247

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 249