nik van het kathedrale kapittel van de Sint Bavo. Hij was al erekapelaan van de paus en Ridder in de Orde van Oranje Nassau, valkestijn vol tooide onlangs zijn Nicolaasmis, die in oktober in première gaat. 10 dick hoff, stuwende kracht achter honkbal- en softbalvereniging dss krijgt op het Pim Muiier Sportpark de Penning van Verdienste van de stad Haarlem uitgereikt door wethouder maarten divendal. 15 Burgemeester bernt Schneiders pleit voor een kwaliteitstoets voor straatmuzikanten in Haarlem. Er komen steeds meer klachten vanuit de bevolking over de matige tot slechte kwaliteit van veel muzi kanten. 23 Het plan voor de bouw van de omstreden hoge woontoren aan het Bad- mintonpad is door de gemeenteraad van tafel geveegd. 24 Het beeld 'Beren' van beeldhouwer frank letterie heeft officieel zijn nieuwe standplaats gekregen op het smalle deel van het Ripperda- park. Het stond oorspronkelijk op het Stationsplein als herinnering aan de hofjes Codde en Van Beresteyn. Maar het beeld van de spelende beertjes moest wijken toen het Stationsplein op de schop werd geno men. 25 Het jaarlijkse Bloemencorso is weer een groot succes. Vooral de bezich tiging op de Gedempte Oude Gracht trekt ondanks het matige weer veel publiek. 28 De Koorschool, het kathedrale koor St. Bavo, reist naar Rome. Ter gele genheid van het 450-jarig bestaan van het bisdom Haarlem-Amster dam gaat het koor in Vaticaanstad zingen voor paus benedictus xvi. Het koor gaat ook zingen in de kerk Santa Maria in Trastevere, de Santa Maria dell' Anima en de Nederlandse ambassade. 28 De band Display komt als beste band uit de bus tijdens de finale eigen tijdse muziek van het Haarlems Interscholair Toernooi (hit). Display bestaat uit leerlingen van het eerste Christelijk Lyceum. 30 Studenten in Haarlem delen op Koninginnedag hoofddoekjes uit aan moslima's. De doekjes vinden gretig aftrek, maar niet bij de vvd, die protest tegen de actie heeft aangetekend. De festiviteiten voor Koninginnedag worden in Haarlem na het drama in Apeldoorn, waar een onbekende man op de Koninklijke stoet pro beert in te rijden, op bescheiden wijze voortgezet. JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 250