Mei 2 Dankzij een schenking van mevrouw riet van dijk krijgt het Noord- Hollands Archief vijftig unieke tekeningen in bezit van kunstenaar herman moerkerk, die in 1949 op 70-jarige leeftijd in Haarlem stierf. Het gaat om ontwerpen voor een allegorische optocht ter gele genheid van de viering van 700 jaar stadsrechten Haarlem in 1946. 3 Oud-wethouder voor de PvdA in Haarlem wim mensink, (70) overle den. Hij was tussen 1974 en 1982 wethouder financiën en onderwijs. Na die tij d was hij nog actief als fractievoorzitter van de PvdA. 3 aat broersen (8o) is zestig jaar organist en koorleider. Dat wordt gevierd in de r.k. kerk Onze Lieve Vrouw van Heemstede, broersen, leerling van de vroegere stadsorganist albert de klerk, bespeelde vanaf 1949 het orgel in de vroegere Heilig Hart Kerk in het Kleverpark. Later dirigeerde zij er ook het kerkkoor. 5 Bevrijdingspop 2009 trekt 150-duizend bezoekers. Een van de trek pleisters is GUUS MEEUWIS. De Kunstijsbaan Haarlem krijgt de eerste 'Groene Mug' uitgereikt. Deze nieuwe prijs is door de gemeente in het leven geroepen voor een Haarlemmer of Haarlemse organisatie die zich bijzonder verdienste lijk heeft gemaakt voor de 'duurzame stad'. De Ijsbaan krijgt de prijs voor haar systeem van warmtewinning bij de productie van het ijs. 8 dennis van der geest (33), in 2005 wereldkampioen zwaarge wicht, neemt afscheid van de judosport. Hij wilde glorieus afscheid nemen tijdens de Olympische Spelen van Peking, maar brak zijn elle boog tijdens een gevecht met de Rus tmenov. n Het vrouwenweekblad Libelle viert het 75-jarig bestaan. De eerste Li- belle rolde in 1934 van de pers. Het blad ontstond om de dure drukper sen van drukkerij De Spaarnestad 's nachts niet stil te laten staan. Het werd het populairste vrouwenblad in Nederland. In 1987 werd het blad opgenomen in het Guiness Book of Records omdat het 52% van alle vrouwen tussen 15 en 65 bereikte. 16 Het Haarlemse trio La Gaïté wint de finale van het 26ste Concours de la Chanson Alliance Frangaise. Het trio bestaat uit dafne holtland (20), sabien bosselaar (21) en margriet planting (26). 20 Het Patronaat wordt door de vakjury 'IJzeren Podiumdieren' in De Melkweg in Amsterdam uitgeroepen tot 'Beste Poppodium 2009'. 21 De beelden van het Hildebrandmonument in de Haarlemmerhout zijn voor onbepaalde tijd verwijderd. Een deel van de beelden was zwaar be schadigd en wordt gerepareerd. kroniek 249

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 251