ii De provincie Noord-Holland trekt haar reservering van 100 miljoen euro, bestemd voor de openbaar vervoerstunnel, in. Het is een reactie op de impasse die hierover bij het Haarlemse gemeentebestuur is ont staan nu een groot deel van de politiek zich tegen de aanleg van de tun nel heeft gekeerd. 13 Haarlemmer edwin van schie is onderscheiden met het Zilveren Kruis van Verdiensten van de Hongaarse Republiek. Hij zet zich al ruim twintig jaar met zijn Hongaarse School in om de Hongaarse cul tuur bekendheid te geven. 14 De Haarlemse wielrenner hans van leeuwen (55) overlijdt na een ongeval op een fietspad in de duinen bij Zandvoort. 19 sp-er anne wever houdt een pleidooi voor een gemeentelijke wiet- plantage. Hij denkt daarmee de wietteelt beter onder controle te kun nen houden. 20 leo van sambeek (88) overleden. Hij was oud-voorzitter van de win keliersvereniging City Haarlem, van de vvv en oprichter van de stich ting De Houten Haarlemmer. 22 Kunstenaar michel van overbeeke wint de Olifant, de jaarlijkse cultuurprijs van Haarlems Dagblad. Hij ontwierp onder meer een reusachtig raam voor het noorder transept van de Grote Kerk en de kroonluchters voor het Provinciehuis in Haarlem. 26 De in Limburg wonende Haarlemse anouschka voskuijl debu teert met haar thriller De Hondse Moord. Het boek over een dierenarts die een hondenfokker vermoordt en in stukken snijdt, speelt zich af in Haarlem. Juli 4 De Haarlemse judoka elco van der geest wint het hoog aange schreven judotoernooi van Rio de Janeiro. In de finale versloeg hij de Braziliaanse favoriet luciano correa. 8 Met het afgraven van 16-duizend kubieke meter grond is begonnen met de aanleg van een fietsenstalling onder het Stationsplein. De stal ling moet ruimte bieden aan vijfduizend fietsen en wordt daarmee de grootste fietskelder van ons land. 11 Dankzij een schenking heeft Teylers Museum er een fraaie tekening van talesius (1505-1573) bij. Titel van de tekening is 'Dronkenschap vanNoach'. 21 jeanne KRUijVER-RUBELiNG (97) overleden. Zij was een uitzonder- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 253