lijk talent in de Haarlemse amateurtoneelwereld. Bijna tachtig jaar was zij verbonden aan de Haarlemse toneelgroep Alberdingk Thijm, waar zij tot op hoge leeftijd indrukwekkende rollen speelde. 23 De gezaghebbende Amerikaanse krant The New York Times steekt de loftrompet over Haarlem. In een uitgebreid artikel in de krant en op de website wordt vol bewondering over Haarlem geschreven met aan dacht voor onder meer Teylers Museum, de Grote Kerk, Frans Hals en de Grote Markt. 23 De Haarlemse oorlogsmisdadiger klaas carel faber kreeg de Duitse nationaliteit door meineed. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse ambassade in Duitsland. In een uit 1955 daterend rapport toont een hoogleraar van de Universiteit van München aan dat twee ge tuigen voor het Oberlandesgericht in Düsseldorf een valse getuigenis aflegden, waardoor faber de Duitse nationaliteit werd toegekend. 25 emile piqué (68) overleden. De uit Suriname afkomstige marktkoop man was ruim dertig jaar koopman op de Botermarkt en in Schalkwijk. Met zijn vrolijke bulderende lach verkocht hij zijn groente en fruit op geheel eigenwijze. Hij was sinds 2007 met pensioen. 30 Het pand van Cinema Palace is voor zeven miljoen euro verkocht aan de maatschappij rjb van miljonair rosenbaum en een nog onbeken de vastgoedfirma. Cinema Palace, een van Haarlems klassieke bio scopen, is gebouwd naar een ontwerp van architect nelissen. In de bovenzaal stond vroeger een beroemd theaterorgel. De nieuwe eige naar wil het statige filmtheater verbouwen tot modezaak. 31 Coffeeshop Easy Going moet vier weken dicht wegens verkoop van drugs aan een minderjarige. Augustus 2 Tientallen bewoners van het seniorencomplex aan het Teylerplein (Amsterdamse Buurt) worden geëvacueerd vanwege een grote brand. 19 Historicus en onderwijzer gerrit van den beldt (67) uit Spaarn- dam overleden. Hij schreef talloze publicaties over zijn woonplaats met als hoogtepunt het boek Het land rond de stompe toren, over de woe lige geschiedenis van het land tussen Amsterdam en Haarlem. Cartooniste petra luster (35) gedood door een ongeval met de Zuidtangent in Schalkwijk. Zij tekende onder meer vier jaar lang voor de IJmuider Courant. 22 Het kroonprinselijk paar uit Japan bezoekt Teylers Museum en de Grote Kerk in Haarlem. JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 254