Over de geschiedenis van de Haarlemse Stadsschouwburg verschijnt het boek Het Geschenk, geschreven door ko van leeuwen en wim de wagt. De Haarlemse cabaretière brigitte kaandorp kreeg het eerste exemplaar aangeboden na haar optreden in de schouwburg. 17 De eerste Haarlemse Cruyff Court wordt geopend bij Mytylschool De regenboog. 19 De 15-jarige Haarlemse jongen daan hegman ontwierp een route planner die door busonderneming Connexxion is aangekocht. Hij is daarmee de jongste ondernemer van Haarlem. 21 Het college van b en w heeft een nieuwe cultuurprijs ingesteld: de Lie ven de Keypenning, genoemd naar de zeventiende-eeuwse stadsbouw meester. De onderscheiding is bedoeld voor mensen, bedrijven of in stellingen die zich verdienstelijk maken op het gebied van erfgoed en cultuur in de stad. Aan deze jaarlijkse erfgoedprijs is geen geldbedrag verbonden. 23 Haarlem uitgeroepen tot meest gastvrije stad van Nederland. Dat blijkt uit een onderzoek door Van Sponsen Partners Horeca Advies, die 8000 mensen ondervroeg in de 21 grootste steden van ons land. 24 De gedenksteen van Willem bilderdijkIs uit de gevel vanhetvoor- malige woonhuis van de dichter aan de Grote Markt verwijderd. De oude gevelsteen is zo aangetast dat deze niet meer te restaureren is. Er komt een replica voor in de plaats. 28 Salon Pim, de laatste buurtkapper in het Rozenprieel, bestaat 75 jaar. In 1934 begon de vader van de huidige eigenaar een kapperszaak in de Linschotenstraat. Sinds 1954 knipt de kapper pim turk in zijn zaak in de Bakkerstraat. 29 In een deel van de collectie van Spaarnestad Photo zijn zogeheten zil vervisjes aangetroffen. Dat zijn kleine insecten die zich voeden met or ganisch materiaal. Het gaat om circa acht miljoen foto's die tot voor kort in het pand aan het Klein Heiligland waren opgeslagen. De collec tie is inmiddels bestraald door een gespecialiseerd bedrijf. Oktober 1 Het 'Scharlaken Koord' krijgt van de Haarlemse gemeenteraad groen licht om aan de slag te gaan met haar 'uitstapprogramma' voor prosti tuees. Een overgrote meerderheid van de raad ging er mee akkoord dat de op evangelische leest geschoeide welzijnsorganisatie in Haarlem aan het werk kan. JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 256