Met zo'n 140 leden gaat de kunstenaarssociëteit Nieuw Teisterbant van start in een bovenzaal van Grand Café Brinkmann. De naam herinnert aan het legendarische Teisterbant, onder meer opgericht door God fried bomans en gevestigd in de kelder van Brinkmann, dat 36 jaar geleden werd opgeheven. 3 De Nicolaasmis van priester en musicus jan valkestijn wordt voor het eerst uitgevoerd in de Kathedrale basiliek. Er nemen ruim vierhon derd zangers aan deel. Bakker pierre bijman staat vandaag voor het laatst in zijn patisserie aan de Vergierdeweg in Haarlem-Noord. Er zijn geen opvolgers. Daar mee eindigt een bakkerstraditie van 100 jaar. bies van ede (52) viert tijdens de kinderboekenweek dat hij 25 jaar kinderboekenschrijver is. Hij maakte een kwart eeuw geleden zijn de buut met Wij hebben Sanne even geleend. Hij schreef tot nu toe meer dan honderd boeken. 7 Burgemeester berntschneiders krijgt gelijk van de Raad van State inzake de sluiting van coffeeshop Maximillian. De coffeeshop had een veel te grote voorraad softdrugs, reden waarom de burgemeester be sloot de zaak een jaar lang te sluiten. De voorzieningenrechter bepaal de eerder dat dit te lang was. 8 In een la van het depot van het Frans Halsmuseum wordt een onbe kend olieverf schilderij van de Haarlemse kunstschilder kees ver- wey ontdekt. Titel van het schilderij is 'De wastafel'. Het is op karton geschilderd. Haarlem krijgt een conservatorium. De muziekopleiding, vooral ge richt op lichte muziek, verhuist van Alkmaar naar hier. Het conserva torium wil samenwerken met de Philharmonie, Stadsschouwburg en Patronaat en het Muziekcentrum Zuid-Kennemerland. De Waarderpolder is verkozen tot beste bedrijventerrein van Neder land. De jury noemt de Waarderpolder een voorbeeld van wat zij overal in Nederland zou willen. 9 Een felle uitslaande brand brengt grote schade toe aan een monumen taal pand aan de Grote Houtstraat. In het pand is drogisterij De Tuinen gevestigd. De brandweer sloopt een deel van de gevel vanwege gevaar voor instorten. In de Lichtfabriek aan de Minckelersweg in de Waarderpolder mogen tot nader order geen dancefeesten meer worden gehouden vanwege geluidsoverlast bij de omwonenden in de nieuwe wijk op het Drost- eterrein. Goede isolatie moet voor de toekomst een afdoende oplossing bieden. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 257