13 De Melkbrug, de oudste brug van Haarlem is van zijn plaats gehesen en vervoerd naar Sliedrecht, waar zij geheel gerestaureerd wordt. De kosten zijn 3,2 miljoen euro. De brug stamt uit 1886 en is rijksmonu ment. 14 In de gebouwen van de provincie heerst een muizenplaag. Om de mui zen te verdelgen zijn er gifdoosjes geplaatst, maar de Partij voor de Dieren verzet zich daartegen. 17 De vergaderkamer naast de Raadzaal in het Haarlemse stadhuis heeft een nieuw tafelkleed gekregen. Het is in opdracht van de Haarlemse ta- pijtenhandel Levante gemaakt door een Turkse familie in Ushak, een streek in Turkije. In het kelimkleed zijn de wapens van Haarlem en het logo van de stad verweven. 18 Nico BOONDERS (88) overleden. Hij woonde in het Proveniershof en was met zijn leren kleding en gescheld een bekende en kleurrijke fi guur in de binnenstad. Ondanks zijn uiterlijk vertoon en verbaal ge weld was Nico een zachtaardig mens. De Grote Sluis van Spaarndam is vanaf vandaag gestremd voor alle scheepvaart in verband met de werkzaamheden aan een geheel nieuwe sluis. De stremming duurt tot medio april 2010. 19 De Haarlemse hannah scheffer (14) overlijdt aan de gevolgen van de Mexicaanse griep. Haar dood komt hard aan bij onder meer jeugd centrum Flinty's. 22 In het patroon van de nieuwe bestrating van de Kruisstraat is de in ja nuari 1573 opgeblazen Kruispoort terug te vinden. De Haarlemmers bliezen de poort op tijdens een stormaanval door de Spanjaarden. Ach ter de poort was een nieuwe verdedigingswal opgeworpen. 25 Het Hoogheemraadschap Rijnland meldt dat Haarlem twee centimeter lager ligt dan tot voor kort werd aangenomen. Het Hoogheemraad schap verrichtte metingen en kwam er zo achter dat de zandlaag onder de stad de afgelopen veertig jaar twee centimeter is gezakt. De Haarlemse elsa van de loo (21) is gekozen tot de nieuwe jonge- renvertegenwoordiger van ons land bij de Verenigde Naties. Ze is de 38ste vertegenwoordiger bij de VN. Koningin Beatrix was in 1971 de eer ste. van de loo sprak onlangs de Verenigde Naties toe via een live verbinding vanuit het Comedy Café in Amsterdam. In haar toespraak deed zij een dringend beroep om het recht op schoon water op te nemen in de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. 26 In het achterliggende weekeinde hebben vandalen het naambord van het Philip Frankplein van de muur bij de Haarlemse rechtbank getrok- JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 258