ken. Het pleintje achter Teylers Museum draagt de naam van de opper rabbijn frank die tijdens de Tweede Wereldoorlog door de Duitsers werd gefusilleerd. 29 De belastingdienst legt beslag op de tegoeden van de hfc Haarlem. De voetbalclub verkeert in grote financiële problemen. 30 De eerste paal wordt geslagen voor de fietsenstalling onder het Stati onsplein. Het wordt met 5050 plaatsen de grootste ondergrondse fiet senstalling van Europa. 31 De eerste Lieven de Keylezingwordt in de Gravenzaal van het stadhuis gehouden door ids haagsma en hilde de haan. Bij die gelegen heid wordt door wethouder chris van velzen de nieuw ingestelde Lieven de Keyprijs aan Teylers Museum uitgereikt. Het eerste deel van de biografie van gerard reve verschijnt. Het telt ruim zevenhonderd pagina's en is geschreven door de Haarlemse let terkundige NOP MAAS. Ter gelegenheid van het 450-jarig bestaan biedt het R.K. Bisdom Haar lem alle Haarlemmers een gratis concert aan in de Kathedrale Basiliek St. Bavo. Aan het concert werken mee het Kathedrale koor en het Pro menadeorkest en verder tal van solisten. November 2 In de Gravenzaal van het stadhuis wordt het boek Haarlem bevalt ten doop gehouden. Schrijver/journalist martijn jas maakte daarvoor 26 interviews met bekende Nederlanders die in Haarlem geboren zijn, zoals JOB COHEN, MIDAS DEKKER en HARRY MULISCH. 5 De Porseleinen nacht is de titel van de Haarlemse poëzieavond die in Ke- ramikos wordt gehouden ter ere van het 20-jarig bestaan van de Haar lemse poëzie-uitgeverij De Zingende Zaag. Een keur van Nederlandse dichters leest er voor uit eigen werk. 6 In Haarlem wordt het mooiste Nederlands van ons land gesproken. Dat is opnieuw bevestigd door de uitkomst van een enquête die de Neder landse Taalunie onder 800 Nederlanders en Vlamingen hield. Het nieuwste boek van fotograaf chris hoefsmit heet Haarlems Landschap. Het boek laat opnieuw verrassende beelden van Haarlem zien. 12 Het boek Wezen en weldoen verschijnt. Daarin wordt 350 jaar Doopsge zinde wezenzorg in Haarlem beschreven. Die zorg begon in de zeven tiende eeuw toen een aantal Vlaamse Doopsgezinden naar Haarlem was gevlucht om de Roomse inquisitie te ontlopen. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 259