dium voor jong talent. Muziekpedagoog en vioolbouwer eduard van tongeren en wijlen zijn vrouw henny begonnen hun acti viteiten veertig jaar geleden op een zolder aan de Riviervischmarkt. 14 Teylers Museum heeft twee jeugdwerken en een Album Amicorum van anton mauve ten geschenke gekregen. De gift komt van lamber- tus de jong, een nazaat van mauve. Conservator michiel plomp noemt het geschenk, waarvan het bestaan tot nu toe onbekend was, bijzonder interessant. 16 De knvb legt voetbalclub hfc Haarlem een zware boete van tiendui zend euro op. De club, die op de rand van een faillissement verkeert, krijgt de boete omdat geen deugdelijk Plan van Aanpak is ingediend dat aangeeft hoe Haarlem uit de geldzorgen kan komen. 17 Het rijk stelt 1,2 miljoen euro beschikbaar voor de bouw van 223 koop- en duurdere huurwoningen. Daarmee wil het rijk voorkomen dat bouwprojecten als gevolg van de geldcrisis stil komen te vallen. Het door joost swarte ontworpen glas-in-loodraam in het Coorn- hert Lyceum is aangebracht. Het raam van zes vierkante meter is een geschenk van de Ouderraad van deze Haarlemse scholengemeenschap, ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de school. 18 hfc Haarlem krijgt uitstel van betaling tot 10 januari 2010. 20 Haarlem ligt ondergesneeuwd. Het dikke pak sneeuw laat kinderen ge nieten maar zorgt ook voor veel overlast. 23 De Zuidtangent blijft de gemoederen in Haarlem bezighouden. Eerder dit jaar lukte het niet een tunnel voor de snelle busverbinding door de buurt De Kamp te krijgen en nu hebben ruim drieduizend bewoners van Haarlem-Noord schriftelijk laten weten tegen het doortrekken van de Zuidtangent over de Rijksstraatweg te zijn. 24 De Haarlemse student en politiek vluchteling mesfin Aman (30) wordt in zijn geboorteland Ethiopië bij verstek ter dood veroordeeld. 28 De gemeente kondigt aan 56 woningen tegen een gereduceerde prijs in de verkoop te doen. Zittende huurders kunnen hun woning kopen met een korting van 15% op de taxatiewaarde. 31 sjaak vrugt van de Actiepartij wordt door zijn collega's gekozen tot beste Haarlemse raadslid in 2009. Ook in 2006 viel hem die eer te beurt. Chris van velzen wordt beste wethouder en dat al voor de derde keer. Dat zijn de uitkomsten van de jaarlijkse verkiezing die Haarlems Dagblad organiseert. 260 JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 262