Jaarverslag Vereniging Haerlem Inleiding Bijdrage van Peter van Wingerden, secretaris De termijn van de bestuursleden Nico Brink en Johannes van der Wei den liep dit jaar af en beiden stelden zich niet herkiesbaar. Tijdens de Algemene Ledenvergadering op 25 juni 2009 werd Bou- dewijn Bach benoemd als opvolger van Johannes van der Weiden; hij is daarmee tevens voorzitter van de werkgroep Gebouw Omgeving. Nico Brink werd als voorzitter opgevolgd door Frans Willem Lantink. Er waren eind 2009 twee vacatures binnen het bestuur: die van vice- voorzitter evenals die van de organisator van lezingen en excursies. Een volledig verslag van de vergadering is te vinden op de website van de Vereniging. De vergadering werd gehouden in de Restauratieruimte vm. 2de klasse van het ns Station Haarlem. Lard van der Pal, cultuur- gids, maakte met onze leden rondwandeling door het fraai vormgege ven station. In de loop van het jaar is een werkgroep Excursies en Lezingen ge vormd onder voorzitterschap van Joan Patijn-Bijl de Vroe. De werk groep is voortvarend van start gegaan. Op 15 december 2009 vond in het Archeologisch Museum de eerste, goedbezochte, lezing plaats door Max van Aerschot, stadsbouwmeester van Haarlem, over be schermd stadsgezicht Haarlem. Op 20 maart 2009 overhandigde Dré Kraak, voorzitter van de vvd- fractie in de Provinciale Staten van Noord-Holland het bestuur een taart ter gelegenheid van de lenteactie. De Vereniging ontving deze wegens de inzet van zovele vrijwilligers voor het behoud van het cultu reel erfgoed in Haarlem. Aanwezig was ook Pieter Heiliegers, voorzit ter van de WD-fractie in de gemeenteraad van Haarlem. De presentatie van het Jaarboek 2008 vond op 3 juni 2009 plaats in het geheel gerestaureerde paviljoen Welgelegen. Gerrit Bosch, conser- 267

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 269