vator van Paviljoen Welgelegen, gaf daarna een uiteenzetting over de restauratie, gevolgd door een rondleiding door het gebouw. Aan deze restauratie is in het Jaarboek een artikel van zijn hand gewijd. De il lustraties bij dit artikel zijn extra beeldend, zoals overigens in het ge hele Jaarboek, omdat dat vanaf dit jaar voor een belangrijk deel in kleur wordt uitgevoerd. De jaarlijkse tentoonstelling werd ditmaal georganiseerd door de werkgroep Gebouw Omgeving onder de naam Zicht op Haarlem; de tentoonstelling maakte duidelijk hoe belangrijk de zichtlijnen zijn voor de stad Haarlem en haar bewoners en trok meer dan 1.800 bezoe kers. Het aantal bezoekers van de Hoofdwacht nam over de hele linie sterk toe. Dit was enerzijds het gevolg van de grote belangstelling tij dens de Open Monumentendagen met ruim 4.300 bezoekers, maar ook van het besluit de Hoofdwacht vaker open te stellen. Zo verleende de Vereniging een gastvrij onderkomen aan de Vishal die tijdelijk is geslo ten in verband met verbouwingswerkzaamheden. Onder de naam De Vishal op lokatie hielden vier jonge kunstenaars een tentoonstelling in de Hoofdwacht. Ook werkte de Vereniging dit jaar weer mee aan de Kunstlijn, en wel gedurende twee opeenvolgende weekeinden. Deze evenementen werden bezocht door bijna 1.400 belangstellenden. Op 31 oktober werkte de Vereniging mee aan de Erfgoednacht met een eigen programma. Fritz Heller trad met zijn ensemble Rabaskadol als 'stadspijpers' op op de trappen van Hoofdwacht en verzorgde in de Hoofdwacht een concert met werken van Patoulet, Helmbreecker en Padbrué op oude instrumenten. Aagje Ottervanger-Pabbrué, een na zaat van de componist Padbrué, verzorgde een lezing over haar voorva der. Alleen al deze avond bezochten 800 personen de Hoofdwacht! Ook werd de Hoofdwacht opengesteld tijdens de Haarlemse Kerst markt op 13 december. Het gebouw was feestelijk verlicht, er was Glüh wein en allerlei lekkers en er werden historische verhalen voorgelezen aan de maar liefst 500 bezoekers. Een en ander betekende een meer dan gebruikelijke belasting voor de gastvrouwen en -heren, maar ook voor de bestuursleden die hen as sisteerden bij de hartelijke en instructieve ontvangst van bezoekers in ons bezienswaardige verenigingsgebouw. Nieuwe gastvrouwen en -heren zijn dan ook altijd welkom. Het aantal leden per 31 december 2009 bedroeg 1.824 tegen 1.880 per 31 december van het jaar daarvoor. 268 JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 270