Bijdrage van Leny Wijnands-van der Leij Zoals gebruikelijk, is de werkgroep in 2009 wekelijks op woensdag avond bijeen gekomen, om deelresultaten van lopend en nieuw onder zoek te bespreken. Afgerond onderzoek: Marcel Bulte heeft in april 2009 zijn boek over de Koninginnebuurt ge publiceerd. Dick van Gijlswijk heeft twee artikelen over de Stadsarmenscholen in de 18de eeuw voorbereid en ter publicatie aangeboden: een artikel voor een speciaal themanummer van het tijdschrift Pedagogica Historica, dat begin 2011 zal verschijnen; en een artikel voor het blad 'Lessen', een uitgave van het Onderwijsmuseum. Barbara Kooij heeft, als onderdeel van een groter, nog lopend, onder zoek een artikel geschreven waarin enkele brieven van Spaanse solda ten zijn opgenomen, die tijdens het Haarlems beleg (1572-73) zijn ge schreven. Het zal waarschijnlijk in het jaarboek Haerlem 2010 gepubliceerd worden. Liliane Mann schreef een Nieuwsbrief-artikel over Amy Groskamp-ten Have. Daan Kerkvliet schreef in de Nieuwsbrief over Caspar ten Boom Henk Ahles schreef in de Nieuwsbrief over Eduard van Beinum Ons (buiten-)lid Bert Koene heeft zijn onderzoek naar de geschiedenis van het dorp Assendelft afgerond. De omvangrijke studie, strekkend van de stichting van het dorp in de tiende eeuw tot de nadagen van de Gouden Eeuw, verschijnt in de eerste maanden van 2010 bij Verloren in Hilversum. De titel luidt: Goede luiden en gemene onderzaten. Leny Wijnands heeft een artikel voor het Haerlem Jaarboek 2009 afge rond over leven en werken van de architect Jacob London. Met foto's van onder meer Daan Kerkvliet. Lopend groepsonderzoek: Ons project Zesde Doos is omgedoopt in dhw, Databank Historische Werkgroep. Hieraan wordt in principe elke eerste woensdag van de maand gewerkt. In 2009 zelfs vaker, omdat naarmate de input stijgt de output groeit, waardoor het aantal bijdragen aan de Nieuwsbrief toe neemt. Een verheugende ontwikkeling, die tot het nodige enthousias me leidt. Het project gaat voort. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 271