Bert Koene werkt daarnaast nog aan een boek over Zaanse kooplieden, De Caeskopers. Een Zaanse koopliedenfamilie in de Gouden Eeuw. Dit moet over ongeveer een jaar drukrijp zijn. Overige activiteiten De stadswandelingen met Thon Fikkerman hebben ons dit jaar onder meer langs de restanten van het Haarlems Beleg gevoerd, beginnend in de Ridderstraat, de vroegere noordelijke stadswal, en eindigend bij Huis ter Kleef. Daan Kerkvliet is als steeds onze werkgroepsfotograaf. Ten behoeve van de openstelling van de Hoofdwacht op 23 december, (kerstmarkt) heeft Daan winterfoto's van Haarlem verzorgd. Henk Ahles, als gastheer en werkgroepslid, vertelde verhalen over de ge schiedenis van Haarlem, gekoppeld aan de Historische Canon. Er zijn meer dan 500 bezoekers geweest, voornamelijk Haarlemmers. Arjan Vink is formeel beheerder van de computer; tevens informeert hij de Werkgroep over het Historisch Museum Haarlem, als lid van de Raad van Advies. Er zijn in 2009 verschillende interne lezingen gehouden. Onder meer door Dick van Gijlswijk, hij heeft voor de werkgroep een try-out ge houden van zijn presentatie op de The International Standing Con gress of the History of Education (Utrecht, augustus 2009). Barbara Kooij heeft een uiteenzetting gegeven van het Spaanstalige materiaal dat zij aan het bewerken is, en welke moeilijkheden zij daarbij tegen komt. Thon Fikkerman praat ons in informele uiteenzettingen bij over een diversiteit aan onderwerpen, hetgeen vaak leidt tot korte wandel excursies, zoals bij 'luisteren naar je voeten' een artikel dat in een vol gende Nieuwsbrief verschijnt. De jaarafsluiting, op de laatste woens dag voor Kerst, werd in 2009 verzorgd door Leny Wijnands, in nauwe samenwerking met de overige actieve leden van de werkgroep. De Werkgroep heeft dit jaar groepsgewijze diverse externe lezingen be zocht. Voorbeeld daarvan is het Historisch Café, dat op 23 november 2009 voor de eerste maal werd gehouden in het Noord-Hollands Ar chief. Het bestuur van de Werkgroep is veranderd: het penningmeesterschap is in 2009 opgeheven, zijnde niet langer functioneel. De Werkgroep telde eind 2009 officieel 20 leden. JAARVERSLAG

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 273