karakter van het Hofje van Bakenes (het oudste van Nederland), werd ook de werkgroep erbij betrokken. Deze zette alle belangen, wensen én kansen op een rij. Liander heeft voorlopig de aanvraag teruggetrokken. De werkgroep kent ook de vaste projectgroep 'Openbare Ruimte', omdat de openbare ruimte in de binnenstad veel aandacht vraagt. De projectgroep heeft in 2009 bemoeienis gehad met: het gemeentelijke handboek voor de openbare ruimte; het terrassenbeleid. Terrassen hebben een belangrijke functie, maar krijgen wel veel invloed op het stadsbeeld. Er is gevraagd naar de uitvoering van het ontwerpbeeldplan Binnen- Spaarne. Opgemerkt werd dat de Reclamenota, die onder meer de Mupi's regelt, onvoldoende is geëffectueerd. Uitgesproken werd dat veranderingen aan winkelpuien in de binnen stad zich dienen te voegen in de bestaande architectuur van het geheel en moeten passen in het beschermd stadsgezicht. Werkgroep Parken en Groen Bijdrage van Maria van Vlijmen De groen-blauwe dwarsverbindingen van Haarlem Het voornaamste project van de werkgroep Parken en Groen is 'de groen-blauwe dwarsverbindingen van Haarlem'. Onderwerp van stu die zijn elf getraceerde oost-westverbindingen, haaks gelegen op het van oudsher noord-zuid liggende wegenpatroon. Omdat dit een flink aantal trajecten is, elk met zijn eigen cultuurhistorische, stedebouw- kundige en landschappelijke eigenaardigheden, heeft de werkgroep hier al een paar jaren de handen vol aan en is er genoeg werk voor de komende tijd. De bedoeling is om de (meest geschikte) routes als infor matieve folders te publiceren. Voor de goede orde, de 'dwarsverbindingen' zijn geen nieuw aange legde routes, maar dikwijls juist eeuwenoude, bestaande (water)wegen en (fïets)paden, die een verbinding vormen van 'steen naar groen'. Ze lopen vaak langs oude waterwegen van de stad naar buiten. Hier en daar schakelen ze kleine en grotere groengebieden aan elkaar, waardoor een blauw-groene dwarsverbinding ontstaat, geschikt voor wandelen en fietsen. Tot nu toe verschenen Het Brouwersvaartpad, Het Jan Gijzenpad, Het Parkenpad en Het Slaperdijkpad. Deze vier dwarsroutes vinden al- JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 276