tober op de jaarlijkse Hollanddag bleek dat de Vereniging in de prijzen was gevallen. Twee zinsneden uit het juryrapport vallen op: ten eerste dat het aanbieden door onze Vereniging van een educatief erfgoedpro gramma aan heel jonge kinderen 'een uitdaging is die weinigen aan durven' en ten tweede dat het is opgevallen dat de kinderen het verhaal van het bewaren 'zelfs aan de ouders weten over te brengen'. Natuurlijk gaan wij na deze waardering niet op onze lauweren rusten. Integendeel, de werkgroep Erfgoededucatie van de Erfgoed Co alitie Haarlem is druk doende met het ontwikkelen van een erfgoed- educatieplan voor de basisklassen van het voortgezet onderwijs. Wel licht kan daar in het jaarverslag 2010 nader over worden vermeld. Tot zo lang hoeft men echter niet te wachten. De lezer van de Nieuwsbrief heeft natuurlijk al gemerkt dat de werkgroep in 2009 een eigen rubriek genaamd 'Jonge Muggen' heeft gekregen. Leden van de werkgroep doen hierin verslag van de jeugdactiviteiten van onze Vere niging. Dat in deze rubriek dikwijls het Wie wat bewaart, heeft ruat.'-project aan de orde komt, is niet zo verwonderlijk: in 2009 zijn er liefst 22 groe pen 4 van 12 verschillende basisscholen uit Haarlem en omgeving bij ons op bezoek geweest. Stellen we de gemiddelde groepsgrootte op ca. 25 leerlingen, dan betekent dat door deze bezoeken meer dan 500 kin deren de Hoofdwacht hebben bezocht! De bekendheid met ons ge bouw groeit hierdoor enorm. Dikwijls blijkt dat de begeleidende leer krachten en ouders voor de eerste keer ons gebouw van binnen zien. Bovendien zorgen de kinderen er ook voor dat hun eigen familie tij dens openstelling van de Hoofdwacht eens een keer naar binnen stapt. De extra 'aankleding' van het gebouw met een gevangene in het cachot en een huzaar in de hal, doet in dit kader dan ook goede (en erg ge waardeerde) diensten. De projecten 'op maat' voor een school betroffen in dit jaar niet al leen het wo-n programma met de Bavoschool, ook de Openbare Basis school De Sterrenkijker heeft ons om hulp bij een activiteit gevraagd. Kinderen van groep 5/6 heb ik enkele hofjes laten zien, groep 7/8 maak te onder leiding van Lard van der Pal een wandeling rond de Grote Markt inclusief bezoek aan de Grote of St. Bavokerk. Na afloop werden beide groepen in de Hoofdwacht ontvangen. Vanwege het lidmaatschap van de Erfgoed Coalitie Haarlem was onze vereniging ook betrokken bij de dwaallichtjestocht voor kinde ren, die werd georganiseerd tijdens de MonumentenNacht van eind JAARVERSLAG 277

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 279