oktober. De stadsgidsen brachten maar liefst rond de 200 kinderen de Hoofdwacht binnen! De meesten daarvan waren ook in de kerkers van het Stadhuis geweest, dus ons cachot was een mooie aanvulling daar op. Rest mij nog dit verslag af te ronden met een verheugend bericht: de werkgroep is versterkt met drie medewerksters, allen met ruime onderwijservaring. Stichting Geveltekens - SGVH Bijdrage van Martin Busker Het bestuur heeft geen veranderingen ondergaan.. Als afgevaardigde van het Dagelijks Bestuur van de Vereniging Haerlem woont de heer M. A. van Bleek de vergaderingen bij. 2009 is voor de Stichting een drukjaar geweest maar leverde ook weer een paar mooie resultaten op. Er zijn weer nieuwe gevelstenen en ge veltekens aan het Haarlemse bestand toegevoegd, die in het jaarboek 2009 worden beschreven. Het jaar begon al mooi omdat de sgvh op 8 februari van de heer J. van Os de gevelsteen 'Het Geloof' die vroeger in de Ridderstraat zat om niet heeft gekregen. Natuurlijk willen wij ook graag de bijbehoren de gevelsteen 'de Hoop' terug in Haarlem hebben. Deze steen zit inge metseld in een bijgebouw van een landhuis in Dalfsen in de provincie Overijssel. Met de eigenaar is de sgvh al bijna een jaar in onderhande ling. Op 17 september 2009 is nog een brief van onze wethouder monu mentenzorg Jan Nieuwenburg uitgegaan naar Dalfsen. Daarna hebben we wel contact gehad maar officieel nog geen bericht ontvangen; we zullen maar zeggen 'de Hoop' blijft bestaan. Op 12 mei kregen we nog een mooi bericht. De conservator van Mu seum Enschedé Johan de Zoete deed ons de toezegging dat wij de ge velsteen 'De Drukkerij' krijgen als wij een mooi plekje weten te vinden voor deze steen. Vanwege zijn afmetingen en dan vooral zijn dikte van 22cm zal dat niet meevallen maar wij gaan ons best doen. Verder is het de sgvh gelukt om een paar eigenaren te overtuigen om hun gevelsteen op te knappen. Ook zijn er eigenaren die op eigen initiatief een nieuwe gevelsteen hebben laten maken of hun bestaande gevelsteen hebben laten restaureren. Dit soort initiatieven stimuleert de Stichting om ook in 2010 weer te proberen eigenaren hun gevelste nen te laten restaureren. JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 280