peter prins en Alex BLOMMESTijN werken beiden voor Stadsher stel Amsterdam n.v. De eerste is belast met publiciteit, de Vereniging Vrienden en documentatie, de tweede met planontwikkeling en restau ratie. Stadsherstel Amsterdam heeft zijn werkgebied naar Haarlem uitgebreid. drs. p.j. saakes (1942) studeerde econometrie in Rotterdam. Hij woont sinds 1986 in Haarlem. Hij werkte bij de Amro Bank, eerst als econometrist, later in verschillende functies op het hoofdkantoor en in de regio. In Haarlem was hij districtsdirecteur, later bij abn-amro directeur Private Banking en Beleggingen voor de districten Haarlem, Alkmaar en Leiden. Hij heeft een brede en diepe belangstelling voor literatuur, geschiedenis en beeldende kunst. a.g. van der steur (1938) heeft een antiquariaat in Haarlem. Hij pu bliceerde diverse boeken en artikelen over de geschiedenis van Haar lem en Warmond, over genealogie en regionale geschiedenis in het al gemeen. dr. b.m.a. de vries (1951) is als universitair hoofddocent werkzaam bij de Afdeling Geschiedenis van de Universiteit van Amsterdam. Zij doet onderzoek naar de burgerlijke cultuur in de negentiende eeuw. Momenteel richt zij zich op de leescultuur in Haarlem, 1850-1920. Zij is bestuurslid van het Noord-Hollands Archief. drs. l. wijnands-van der ley (1949) studeerde geschiedenis aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Daarna heeft zij jarenlang geschie denis gedoceerd in het voorbereidend wetenschappelijk en weten schappelijk onderwijs. Sinds 2002 is zij voorzitter van de Historische Werkgroep van de Vereniging Haerlem. Zij heeft meegewerkt aan ver schillende publicaties, o.a. Bloeiende bedrijvigheid in een ondersteunen de rol en nam actief deel aan het historisch onderzoek voor een werk groeppublicatie De Heiliglanden en de Kamp (2004). JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 286