en aan het begin van de 20ste eeuw was hier ook het depot van de wijnhandel A. de Luze etfils gevestigd. Het hotel werd in de jaren '20 en '30 gedreven door de broers Eugene en Piet Jacobi, samen met hun zuster Idajacobi. Al voor de tweede wereldoorlog werd het hotel steeds stiller, maar omdat het pand eigen dom was en dejacobi's er zelf ook woonden, kon het met een lage omzet blijven bestaan. Het voorname interieur - ik herinner mij de grote zaal met palmen, de betimmerde toiletten (met sanitair met bloempatronen), de fraaie betim mering in de eetzaal aan de voorzijde van pand Kruisstraat 8 met de betegelde schouw die nu in het Historisch Museum Haarlem een plaats heeft gevonden - stootte een jonger publiek af en maaltijden werden alleen geserveerd als de oude heer Jacobi daar zin in had. Na de oorlog sleepte het hotel zich voort tot in 1956 de gemeente Haarlem besloot het pand te kopen met de bedoeling het te laten exploiteren om het hotel voor Haarlem niet verloren te laten gaan. Deze aankoop ging echter niet door omdat de provincie het desbetreffende raadsbe sluit niet goedkeurde. Het pand werd daarop in 1957 gekocht door gebroeders Casper en Wim (Bill) Slinger die er het hoofdkantoor van de grammofoonplatenmaatschappij Ar- tone - later C.B.S. - vestigden. De heer P.C.C. Jacobi bleef nog een aantal jaren boven het kantoor wonen, tot zijn overlijden in 1967 op 83-jarige leeftijd. Een aantal jaren was hier ook het Prins Hendrik met het bestuur van het Rode Kruis in Hotel Funckler, 1925. (Foto, collectie Noord-Hollands Archief). JAARBOEK HAERLEM 2009

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2009 | | pagina 86