schermende Woonvormen) eind jaren negentig heeft laten verbouwen. Toen werd verteld dat het sculptuur niet gerestaureerd kon worden. De Stichting Geveltekens heeft zich met succes ingezet voor restauratie. Door het ribw is aan Rescura Vakatelier voor Restauratie Decoratie opdracht gegeven het sculptuur te restaureren wat met een speciaal op kleur aangemaakte mortel is gebeurd. In de poort van het gebouw zit nog een gedenksteen die is vervaardigd in beton. Het zijn vijf verschillende koppen met eronder de tekst 'Dit ge bouw is opgedragen door de werkers van het heden aan de werkers van de toekomst'. De maker van deze gedenksteen is niet bekend. Morinnesteeg 12 Op een zeer ondiepe kavel midden in het centrum van Haarlem bouwde Mike Janga in 1993 een vrijstaande woning in houtskeletbouw. Ondanks scepsis van de gemeente ('Daar past geen huis, hooguit een schuurtje') kwam op een dag de houtskeletbouwer met de panelen in zijn aanhanger door de smalle stegen. In drie maanden was het huis gereed. Doordat het op de flank wordt gezien, ontlokt het aan menig voorbijganger de vraag of het soms twee woningen zijn. De kavel werd optimaal benut door de trap in het midden aan de voor kant te plaatsen. Op het dak is het theehuisje, eromheen ruimte voor een daktuin, daaronder de woonkamer met keuken en een ruim balkon. Be neden zijn twee ruime kamers, een schuur en twee binnenplaatsen. Van wege het glazen middenstuk dat naar het park is gekeerd, noemt men het huis wel 'De lantaarn in het park'. Mike Janga woonde aan de overkant van Morinnesteeg 12 en zijn vriendin op nr. 12. Zo is de tekst 'De overkant' ont staan. Ze zijn er niet gebleven en zo ging ook de tekststeen weg. Maar de nieuwe eigenaren Jeroen Lambregts en Petra Serrarens hebben elkaar ontmoet in Afrika en zijn in 2008 getrouwd. 'Banda Wetu' betekent in het Swahili (Afrikaans) Onze Hut. De steen is door de Haarlemse firma Trou- pin Natuursteen bv. gemaakt. Velserstraat 17 - De goede Herder Nadat op het hoofdgebouw na het ziekenhuis de Deo was gesloopt waren er ook berichten dat de ernaast gelegen basisschool de Ark (gebouwd in t957) gesloopt zou gaan worden. In de gevel van de school zat ingemetseld de gevelsteen 'de Goede Herder'. MARTIN BUSKER 183

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 185