volgt: 'Ik dank u zeer. Ik ben heel trots. Het had ook anders gekund. Het gemeentebestuur van Athene veroordeelde Socrates tot de gifbeker'. De oorkonde hing bij hem thuis aan de muur. Als Ereburger is Harry Mulisch regelmatig in de stad geweest. Zo was hij in 1996 eregast bij de viering van het 400-jarig bestaan van de Stads bibliotheek. Twee jaar later woonde hij de viering van de verjaardag van de stad (753 jaar stadsrecht) bij en in 2003 werd hij door Paul Witteman en Frénk van der Linden (beide Haarlemmers) in de Toneelschuur geïn terviewd tijdens de manifestatie Haarlem Literair. Ook bezocht hij het Christelijk Lyceum nog enkele malen op uitnodiging van leerlingen en directie. 'Je wordt waarschijnlijk niet watje wilt worden, maar het komt toch wel goed, kijk maar naar mij', zei hij eens ter bemoediging tegen de leerlingen. Een van zijn laatste bezoeken aan Haarlem was op 4 oktober 2009 ter gelegenheid van de restauratie van een historisch theekoepeltje achter huize Eindenhout aan de Wagenweg. Eind jaren veertig van de vorige eeuw was Harry daarin gefotografeerd in een theatrale houding. Met veel plezier nam hij zestig jaar later voor de vele fotografen deze houding nog een keer aan. Het tekende de vriendelijkheid en de hartelijkheid van Harry die in zijn relatie met Haarlem zo kenmerkend was. In 2011 is besloten dat er in de schrijverswijk in Haarlem-Noord een straat naar hem genoemd wordt. Harry Mulisch overleed op 30 oktober 2010, maar zal altijd met Haar lem verbonden blijven. JAAP POP Hendrik Jan Nederhorst 29 juni 1938 -19 november 2010 Op 19 november 2010 overleed op 71 jarige leeftijd Hendrik Jan Neder horst, gedurende tientallen jaren een geliefd dierenarts in Haarlem, maar daarnaast erfgoedliefhebber en filantroop. Hendrik Jan was getrouwd met Jaat Roodenburg Vermaat en had twee kinderen, zoon Jan en dochter Guusje, die op jonge leeftijd in 2004 over leed. Hendrik Jan werd geboren in Gouda, waar hij ook de hbs bezocht. Nadat hij zijn militaire dienstplicht had vervuld, ging hij in 1959 dierge- NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 215