dig hebt en de nabijheid, die zij op momenten van verdriet en crisis vorm gaf. Hoewel zij graag de regie stevig in handen had, slaagde zij er tegelij kertijd in om mensen veel ruimte te geven. Het was een genoegen om met haar en onder haar leiding te mogen werken. Zij was strijdbaar, met name voor het soort bibliotheekwerk waarin zij geloofde. Dan zag je hoe haar rug zich rechtte, en er een vervaarlijke glans in haar ogen kwam. Zo was zij zeer sterk betrokken bij groepen mensen in achterstandssi tuaties, maar nooit soft. Er was sprake van grote inzet voor een veelheid aan groepen, maar er werd beslist niet gepamperd. Mensen in achter standssituaties hebben een streepje voor, was haar credo. Of het nu ging om blinden en slechtzienden, mensen met een verstandelijk beperking, kinderen met dyslexie of functioneel alfabeten, bij al deze groepen was zij volop betrokken. Ik heb haar meegemaakt als een 'grande dame', die ooit door iemand de koningin van de openbare bibliotheek werd genoemd, anderzijds werd ook regelmatig een jong meisje zichtbaar dat het leven met volle teugen genoot en dat op zeer aanstekelijke wijze anderen enthousiasmeerde bij nieuwe ideeën, activiteiten en projecten. Zij was veelzijdig: zij hield van reizen, fotografie, moderne architec tuur en muziek. Zelf zong ze in cov Haarlem en - hoe kon het ook anders - ook daar bekleedde zij een bestuursfunctie. Uiteraard was ook lezen één van haar passies. Ze las veel en had een brede smaak; haar leestips ston den altijd garant voor boeiende uren. Samen met haar man Joos, genoot ze volop van haar kinderen en klein kinderen. Zij kon prachtig vertellen over de logeerpartijen van deze klein kinderen en welke activiteiten ze dan met elkaar ondernamen. Al kort naar haar afscheid werd in het voorjaar van 2009 borstkanker bij haar geconstateerd. Na een jaar van intensieve behandelingen was in juni 2010 de verwachting dat deze donkere bladzij omgeslagen kon wor den. Zij had weer energie en maakte nieuwe plannen voor de toekomst. Twee maanden later werd echter pijnlijk duidelijk, dat er toch uitzaaiin gen waren en herstel niet meer mogelijk was. De snelheid van het ziekte verloop daarna heeft iedereen verrast. Boven de rouwkaart stond dan ook: 't gaat zo traag, en met jou ging 't veel te gauw.' 'Rijk herinneren' was een project waaraan Ariette veel vreugde beleefd heeft. In dat project werden de herinneringen van ouderen in zorginstel lingen gestimuleerd en hun rijkdom aan ervaringen. In het project wer den jeugdfoto's en bijbehorende herinneringen verzameld en op panelen aangebracht. Deze levensverhalen zorgden voor meer plezier en verbon denheid. NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 219