Kroniek 2010 Januari In zijn nieuwjaarstoespraak stelt burgemeester bernt Schneiders drastische bezuinigingen in het vooruitzicht. Vanaf 2012 kan Haarlem dertig miljoen minder besteden. 5 Bij een gewapende overval op een postagentschap in de Amsterdamstraat raken twee geldlopers gewond. 7 Een historische stadsboerderij aan de Amsterdamstraat gaat door brand stichting in vlammen op. 11 pieter jongens (96) overleden. Hij was oud-hoofd van de gemeente lijke afdeling monumentenzorg. In die functie heeft hij veel restauraties begeleid. Ookwashij 11 jaar bestuurslid van de Vereniging Haerlem. Voetbalclub hfc Haarlem vraagt uitstel van betaling aan. De club die al geruime tijd in financiële moeilijkheden verkeert, tracht zo een faillisse ment te ontlopen. 12 klaas van giffen, auteur van het boek 'Station Haarlem' vindt dat er op het vernieuwde Stationsplein een monument moet komen dat ver wijst naar de vermaarde fabriek van Beijnes, die daar decennia lang, tot 1958, heeft gestaan. 15 In het abc Architectuurcentrum wordt de expositie 'Wijk te kijk' ge opend, die een beeld geeft van de ontwikkelingen in het Rozenprieel. Ook wordt een videodocumentaire over deze Haarlemse volksbuurt ten doop gehouden. 17 bert sliggers, conservator van Teylers Museum, vertrekt met de klip per Stad Amsterdam om in het kielzog van de legendarische Beagle van Charles Darwin naar Tahiti en de Galapagos Eilanden te varen. Hij doet onder meer voor de vpro enkele weken verslag over de invloed van de mens op een exotisch ecosysteem. De Haarlemse Augustijn. Pastoor Bloemert (1585-1659) en zijn Broodkantoor is de titel van het boek dat wim cerutti over deze Haarlemse weldoener schreef. Pastoor bloemert schonk de armen van Haarlem brood. Het KO VAN LEEUWEN 223

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 225