4 Bij Atheneum Boekhandel wordt Strijkend licht, de tweede roman van Li lian blom ten doop gehouden. Dat gebeurt in tegenwoordigheid van bekende schrijvers als renate dorrestein, lodewijk wiener, jan SIEBELINK en P.F. THOMESE. 9 Bijna dertigduizend euro haalde de basisschool Ter Cleeff op met een sponsorloop voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. Precies 558 leerlingen legden een parcours af op en rond het schoolplein. 10 Door het aanhoudende winterweer en de gladheid is de voorraad strooi- zout in Haarlem opgeraakt. 15 De Haarlemse Handelsschool Vereniging viert het honderdjarig bestaan. De club bestaat uit oud-leerlingen van de nu gesloopte hbs-a aan de Raaks en werd ooit opgericht om de herinnering aan prettige schooljaren levend te houden. 19 De Haarlemse bedrijfsadviseur en sociaal makelaar frans herben (56) overleden. Herben bracht met zijn grote kennis van verzekeringen en ge meentelijke regelingen veel verschillende partijen bijeen. Maart 2 De Nederlandse Olympische sporters worden op de Grote Markt feestelijk toegejuicht door tienduizenden belangstellenden. 3 De Haarlemse gemeenteraadsverkiezingen worden op spectaculaire wijze gewonnen door d66. De partij gaat van twee naar acht zetels en is daarmee de grootste. GroenLinks wint ook, maar PvdA, vvd, sp en cda verliezen. 15 jannine van den berg (46) wordt de nieuwe korpschef van de politie Kennemerland. Zij wordt daarmee de eerste vrouwelijke hoofdcommis saris in de geschiedenis van het korps, dat uit zo'n 1600 medewerkers be staat. 16 De bedenkers van de Viswijzer, christien absil en esther luiten krijgen de Edgar Donckerprijs, groot 150.000 euro, uitgereikt in het stad huis van Haarlem. De prijs wordt jaarlijks toegekend aan mensen die zich op een bijzondere manier op milieugebied hebben onderscheiden. Van het bedrag moet 125.000 euro worden besteed aan een milieuproject, de rest is vrij te besteden. 19 lotte sluyser, directeur van de Stadsbibliotheek, wordt beschuldigd van censuur omdat zij een fototentoonstelling over Palestijnse olijfboe- ren heeft laten verwijderen. 22 De bestrating van de Herensingel wordt drie maanden uitgesteld omdat kroniek 225

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 227