lood in de grond is aangetroffen. De grond moet eerst worden gereinigd. 26 willemien spook wint met haar gedicht Hier de dichterswedstrijd Haarlemmerolie. Het winnende gedicht wordt groot aangebracht op de blinde muur van de voormalige Haarlemmeroliefabriek aan de Anto- niestraat. 27 Met een feestelijke bijeenkomst in het Mondiaal Centrum wordt afscheid genomen van de Haarlemse SP-politicus pieter elbers. Jarenlang was hij het boegbeeld van de Haarlemse afdeling van de sp. Van begin 2001 tot maart 2010 zat hij voor die partij in de gemeenteraad. 29 De afdeling Haarlem en Omstreken van de Koninklijke Vereniging van Leraren Lichamelijke Opvoeding viert in de Philharmonie zijn honderd jarig bestaan. Dat gebeurt met een receptie en een wervelend showpro gramma. April 4 Paus Benedictus moet zo snel mogelijk aftreden vanwege de schandalen met seksueel misbruik binnen de rooms-katholieke kerk. Dat stelt de Haarlemse pastor wim al aan het slot van zijn paasmis. Zijn oproep ver oorzaakt luid applaus in de kerk. 7 De Haarlemse cultuurpresentatie 'De stad als podium' wordt vanwege de crisis door de Haarlemse cultuurpodia afgeblazen. 8 De nieuwe wethouders zijn bekend, jan nieuwenburg (PvdA) blijft aan. De nieuwe wethouders zijn pieter heiliegers (vvd), ewout cassee en jack van der hoek (d66) en rob van doorn (Groen- Links). De laatste drie komen van buiten Haarlem. 9 Prinses margriet opent in Haarlem-Noord het centrum voor meervou dig gehandicapte kinderen 'Het Duinhuis'. Het gaat om het modernste van ons land. 11 De Haarlemse Roeivereniging Het Spaarne viert zijn 125-jarig bestaan. 14 De helers van de schilderijen van Frans Hals, die in 2002 uit het Frans Halsmuseum werden ontvreemd, worden door de rechtbank Den Bosch tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. 17 De Grote Sluis in Spaarndam wordt na een half jaar durende renovatie weer in gebruik genomen. 21 fedde reeskamp (d66) wordt na de grote verkiezingswinst gepasseerd voor het fractievoorzitterschap. 24 Tegelijk met het bloemencorso worden de twaalf nieuwe Haarlemse Bloe menmeisjes gepresenteerd. Deze 55ste editie gaat gekleed in een witte 226 HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 228