8 Albert de Klerk, klankschilder is de titel van het boek over musicus albert de klerk, dat in de Grote Kerk wordt gepresenteerd. Ook zijn dochter brigit werkte mee aan dit document over de organist en musicus, die in 1998 overleed. 9 Met een kaleidoscoop aan toneel wordt het hit (Haarlems Interscholair Toernooi) afgesloten in de Toneelschuur. A view from the bridge' van het Coornhert Lyceum werd uitgroepen tot de beste voorstelling. 15 De regentenkamer in museum Het Dolhuys is weer in oude luister her steld. De restauratie, waarbij een fraaie i8de-eeuwse schildering tevoor schijn kwam, duurde twee jaar. 16 Een zak met 312 bezwaarschriften, die vandaag op de balie van het Haar lemse stadhuis werd leeggeschud, onderstreept het protest van de omwo nenden van het voormalige Van Breementerrein aan de Schouwtjeslaan. Zij keren zich tegen een bouwplan op dit stukje grond. 22 De gerestaureerde Prins Hendrikbrug wordt weer op z'n plaats gehesen. De brug stamt uit 1884 en staat op de gemeentelijke monumentenlijst. 23 De twee verwaarloosde beelden Wijsheid en Eenheid, die vroeger op het Hodshonhuis aan het Spaarne stonden, worden in opdracht van Vereni ging hendrick de keyser gerestaureerd. De beelden zijn gemaakt uit grenenhout. Ze waren door de gemeente op de begraafplaats aan de Kle verlaan gestald. Op het Hodshonhuis staan replica's. 25 De woningbouw stagneert door de cononmische crisis. Juli De nieuwe Commissaris van de Koningin, johan remkes, wordt geïn stalleerd. De WD-politicus verdiende zijn sporen vooral in de landelijke politiek. In 1998 werd hij staatssecretaris vrom in het kabinet van wim kok. De openbare school De Sterrenkijker in de Indische buurt sluit voorgoed de deuren. Oorzaak is de teruggang in leerlingenaantal. De laatste jaren zaten er slechts 61 kinderen op school. tanya rumpff sluit haar gelijknamige kunstgalerie aan de Spaarnwou- derstraat. Per 1 september vestigt zij zich als consultant beeldende kunst in een bedrijfspand in de Waarderpolder. De sluiting van haar galerie is deels te wijten aan de economische crisis. 5 De wijkraad Parkwijk/Zuiderpolder is een handtekeningenactie begon nen tegen het opheffen van de veelgebruikte bushalte van lijn 2 aan de Sluyterslaan. Tot ieders verwondering weet Connexxion zelf niets van het plan van de gemeente om de halte op te heffen. kroniek 229

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 231