ii De markante schoorsteen van de Witcofabriek, aan de Spaarndamseweg, wordt omver gehaald. De fabriek was al eerder op die plek verdwenen. 18 Haarlem Jazzstad begint aan zijn dertigste editie. Zangeres josee ko ning opent het evenement met een schitterend optreden. 25 Haarlem wil geen fout hout gebruiken. Daarom ondertekent de gemeen te vandaag een zogeheten fsc-convenant, fsc staat voor Forest Ste wardship Councel, een keurmerk dat wil voorkomen dat bouwmateriaal uit tropische bossen wordt gebruikt. 28 Drie uur en vijftien minuten deed de Haarlemse jeltje zijlstra er over om met haar step de befaamde Alpe d'Huez te bedwingen. Dat gebeurde in het kader van de actie STOPhersentumor. Er deden 119 steppers mee en zij haalden samen 420 duizend euro op. 28 Dierenarts jan egter van wissekerke (70) overleden. Hij was ja ren voorzitter van de stichting Vrienden van Teylers Museum. Postuum is hem de doctorsbul verleend voor zijn proefschrift over de veterinaire zorg van 1762-1874 voor het militaire paard. 29 De Haarlemse architect henk brakel (85) overleden. Hij ontwierp on der meer het moderne raadhuis in Hoofddorp en de hts aan de Veld zichtlaan in Haarlem. Krakers bezetten een woning aan de Dreef in Haarlem. De woning, vlakbij de Dreefschool, stond al driejaar leeg. 30 Na een jarenlang slepende procedure is begonnen met de sloop van tien woningen in de A.L. Dyserinckstraat in de Amsterdamse buurt. Bewo ners voerden stevig verzet tegen de afbraak omdat een goede nieuwbouw- garantie ontbrak. Daar is nu overeenstemming over bereikt. Een oude, nog door tuinontwerper zocher geplante paardenkastanje in de tuin van Teylers Museum, is door de gemeente verwijderd. De zieke boom leverde een gevaar op voor de directe omgeving. Dichter george moormann houdt een poëtische 'uitvaartdienst'. September 1 De politie waarschuwt inwoners van Haarlem en omstreken dat er valse biljetten van 50 euro in omloop zijn. Er zijn al enkele verdachten opge pakt. 2 De lokale omroep Haarlem 105 verkeert in moeilijkheden. Een nieuwe naam en een nieuwe frequentie moeten redding brengen. Maar of die fre quentie er komt is onzeker. jetske blok en jeroen kraaij gaan van start met de Haarlemse Saxo- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 233