De FNV afdeling Haarlem bestaat 125 jaar. Het bestuur wordt gevormd door het echtpaar henny en piet van der veldt. Zij is secretaris en hij is penningmeester. Een voorzitter is er niet. Oktober 6 De Haarlemse tekenaar piet wijn (81) overleden, wijn schreef én teken de zoals onder meer de 23 verhalen over Douwe Dabbert voor de Donald Duck.. Ouders, docenten en leerlingen van de Bos en Vaartschool demonstreren op de Grote Markt omdat er na lange tijd nog steeds geen duidelijkheid is over de noodzakelijke nieuwbouw van de school. Wethouder ewout cassee krijgt een grote doos met handtekeningen aangeboden. 7 Vijftien leden van de Unie van Vrijwilligers afdeling Haarlem en omge ving worden geëerd met een speciale oorkonde voor hun jarenlange in zet. Speciale aandacht is er voor nini rempt, die maar liefst 65 jaar als vrijwilliger actief is. 10 ariëtte skolnik (63) overleden. Zij was oud-directeur van de stadbi bliotheek Haarlem en actief in vele regionale en landelijke commissies. Zo was zij onder meer zes jaar lang Kroonlid van de Raad van Cultuur. 11 In de Burgwalbuurt wordt de nieuwe digitale parkeerschijf voor bezoe kers geïntroduceerd. Dat leidt tot heftige discussies; er is veel verzet, vooral door ouderen, tegen deze digitale schijf. 12 Opstand in de Haarlemse Koepel gevangenis. De gedetineerden klagen over een extreem streng regime. 13 Tekenaar/illustrator nic. van dam op 87-jarige leeftijd overleden. Van Dam behoorde tot de coryfeeën van de vroegere uitgeverij De Spaarne- stad. Decennia lang tekende hij bijvoorbeeld de voorplaten van Panora ma. Samen met bert bus maakte hij ook de strip Woep en Wap. Met een spectaculaire dans- en lichtshow is 's avonds de gerestaureerde Melkbrug weer in gebruik genomen. De restauratie van de brug uit 1885 heeft bijna een jaar geduurd. Het voltallige bestuur van de afdeling Haarlem van d66 stapt op. Het achtkoppige bestuur stopt ermee uit onenigheid over de hoogte van de afdracht aan de partijkas van de twee wethouders en de fractieleden. 14 Gebouwen van het plastische getal is de titel van het boek over de architect en monnik père hans van der laan. Voor het grote publiek een onbe kende, maar in vakkringen wereldberoemd, aldus de schrijvers hilde de HAAN en IDS HAAGSMA. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 235