32 Vijf Haarlemse striptekenaars hebben elk een kleurig glas-in-lood raam voor de Bakenesserkerk ontworpen. De kerk wordt kantoor voor het Bu reau Archeologie van de gemeente en krijgt ook een publieksruimte. De vijf kunstenaars zijn gerrie hondius, roel smit, eric coolen, HANS KLAVER en THEO VAN DEN BOOGAARD. November Bonita Avenue is de titel van het onlangs bij uitgever De Bezige Bij versche nen romandebuut van de Haarlemmer peter buwalda. Tegelijk is een contract voor een tweede roman getekend. 2 Op de Dreef in Haarlem en op de Fonteinlaan worden voor het eerst flits palen geplaatst. 3 Tweehonderdtweeënveertig zonnepanelen liggen er op het dak van de Philharmonie. Wethouder rob van doorn 'opende' het grootste 'zon nedak' van Haarlem samen met maria hansen, zakelijk directeur van de Philharmonie. Met de panelen reduceert het concertgebouw de ener gierekening met ïo procent en vermindert de co2 uitstoot. 4 Schoten, waaronder de Transvaalbuurt en de Indischebuurt, krijgt na jaren weer een nieuwe wijkraad. Het initiatief van een aantal bewoners wordt door de gemeente Haarlem ondersteund. 5 In de Vishal wordt de 25ste Kunstlijn geopend, de manifestatie waarbij vrijwel alle Haarlemse beeldend kunstenaars een weekend lang open huis houden. De 25ste editie wordt vergezeld door een jubileumboek. 7 In alle vroegte ontstaat brand in de parkeergarage van appartementen complex Spaarnoog. Het is de tweede brand in een Haarlemse parkeerga rage in korte tijd. 10 De Canon van Kennemerland wordt ten doop gehouden in het Noord-Hol lands Archief. Het boekje geeft in woord en beeld in 27 vensters de be langrijkste historische gebeurtenissen in Kennemerland weer. pvv-kamerlid eric lucassen in opspraak. Hij zou zijn oude buurtge noten in de Haarlemse Badelochstraat hebben bedreigd. 11 Het Haarlemse Jopenbier verovert in de Duitse stad Neurenberg twee zil veren onderscheidingen. De prijzen worden toegekend door The Europe an Beer Star, de meest toonaangevende bierverkiezing van Europa. 12 wout de vries, oud-voorzitter van de wijkraad Rozen prieel, krijgt het eerste exeplaar uitgereikt van het boek Parels in het Rozenprieel, geschre ven door buurtbewoonster marjolein loppies. Zij heeft ongeveer vijf tig panden, waarin vroeger winkels waren gevestigd, fotografisch vastge legd. Voorzover mogelijk beschrijft zij ook de historie daarvan. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 237