December i Daklozen zijn blij met de winterregeling bij de opvang in het Magdalen- aklooster omdat een overnachting nu wegens de aanhoudende strenge vorst en sneeuw gratis is. Normaal betalen ze voor een nachtje slapen 5,50. 'Van mij mag het nog wel even winter blijven,'zegt een van hen. Het parkje hoek Schipholweg/Prins Bernhardlaan mag worden opgeof ferd voor de bouw van een woon- of kantoortoren. Daarmee schuift de gemeente de bezwaren van de wijkraad Slachthuisbuurt en de omwo nenden ter zijde. De bouw van de toren is onderdeel van een omvangrijk sloop- en nieuwbouwplan voor de Slachthuisbuurt. 3 In de Dr. Schaepmanstraat wordt Hells Angel rob schilders doodge schoten. 7 De R.K. Adelbertuskerk aan de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord blijft nog zeker vijfjaar open. Deze kerk, de vroegere St. Liduinakerk, stond op de nominatie voor sloop. 8 De Jopenkerk in het Raaksgebied wordt feestelijk geopend. In de voorma lige Vestekerk wordt voor het eerst sinds eeuwen weer Haarlems bier ge brouwen. De brouwerij is gecombineerd met een restaurant dat uitzicht biedt op het brouwproces. Een zilverspar van maar liefst 17 meter hoog siert dit jaar de Grote Markt. Hij is versierd met ledlampjes. De boom komt uit de Ardennen, waar hij gekapt moest worden in verband met de renovatie van een woning. 9 Supermarktconcern Lidl presenteert op perron 3 van het station van Haarlem de grootste kerststol ter wereld: zeventig meter lang. Lidl komt ermee in het Guiness Book of Records. De actie betekent gratis stol voor de reizigers. 11 Het nieuwe Stationsplein wordt in gebruik genomen. 14 De grootste fïetsenkelder van Europa wordt geopend onder het nieuwe stationsplein. 18 De Bilderdijklezing in de ijskoude Grote of Sint Bavokerk trekt zo'n 150 bezoekers. Biograaf peter van zonneveld houdt de lezing. Na afloop worden er bloemen gelegd op het graf van Bilderdijk. Daarna is er een speciaal Bilderdijkdiner in het Noord-Hollands Archief. 22 Door het extreme winterweer is Haarlem opnieuw zonder strooizout ko men te zitten. Nieuw strooizout moet per schip worden aangevoerd en dat is door het barre winterweer nu niet mogelijk. De dienstregeling van de Spoorwegen is ontspoord. Vanuit Haarlem rij den minder treinen. Vooral Leiden en Den Haag zijn moeilijk te bereiken. 238 HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 240