Jaarverslag Vereniging Haerlem Inleiding Bijdrage van Peter van Wingerden, secretaris De termijn van de bestuursleden Leny Wijnands-van der Leij, Wim Slik, Maria van Vlijmen en Peter van Wingerden liep dit jaar af. De ledenver gadering stemde in met het voorstel hen te herbenoemen voor een peri ode van vier jaar. Joan Patijn-Bijl de Vroe (reeds in de praktijk werkzaam als voorzitter van de werkgroep Lezingen en Excursies) werd benoemd tot bestuurslid en Piet de Rooy trad af als bestuurslid. Hij bleef behouden voor de redactie van het Jaarboek. Tijdens de Algemene Ledenvergadering op 23 juni 2010 besloot de le denvergadering drs. J.J. Temminck te benoemen tot Erelid van de Vereni ging. De voorzitter heeft daarbij zijn bijzondere verdiensten voor onze vereniging geschetst, die in 1994 reeds tot de toekenning van de zilveren legpenning hebben geleid. De heer Temminck was jarenlang (van 1980 tot 1994) jurylid van de Haarlem-Prijs, en bestuurslid van de vereniging in de jaren 1973 tot 2002, waarvan enkele jaren als secretaris. Verder is hij al lange tijd actief als lid van de Redactiecommissie van ons Jaarboek. Naast deze verdiensten voor onze vereniging wordt hij vooral als historicus van Haarlem geëerd met zijn ononderbroken inzet voor de historiografie van Haarlem door historisch onderzoek, archiefontsluiting en een grote ver scheidenheid aan publicaties. Ook stemde de ledenvergadering bij acclamatie in met het besluit van het bestuur mevrouw drs. M.L. Pop-Jansen en de heren A.G. Van der Steur en H. Ahles te benoemen tot Lid van Verdienste. Het bestuur heeft, naast haar periode als bestuurslid voor de vereni ging grote waardering voor het werk en de grote inzet van mevrouw Pop als secretaris van de Redactiecommissie. Ook is er grote waardering voor het werk van de heer Van der Steur als bestuurslid voor de vereniging gedurende een zeer lange periode en als voorzitter van de Redactiecom- 247

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 249