Lopend individueel onderzoek: Dick van Gijlswijk onderzoekt de bemoeienissen van het stadsbestuur met de stadsarmenscholen en de Franse scholen in de periode 1757- 1863, alsmede rol en betekenis van de verschillende colleges van toezicht in die periode; Klaas de Jong doet verder onderzoek naar Pieter Rixtel; ook houdt hij zich bezig met een beschrijving van de geschiedenis van de wijk Zuiderhout; Barbara Kooij bereidt een bronnenpublicatie voor van alle beschikbare Spaanstalige brieven die zijn geschreven ten tijde van het Haarlems Beleg (1572/1573); Mary-Ann Smeding onderzoekt de mogelijkheid voor 'Stolpersteine' in Haarlem; Frans van Spanje houdt zich bezig met het archief Armekinderhuis; Jos van Ruitenbeek bereidt een artikel en een lezing voor over Antonie Fokker; Mattanja Schwencke doet onderzoek naar de vroedvrouwen van Haarlem in de 18de eeuw. Overig De werkgroep is in 2010 vrijwel wekelijks op woensdagavond bijeen geko men; In 2010 hebben we onder leiding van Thon Fikkerman verschillende stadsverkenningen gemaakt, ter voorbereiding van een artikel; Werkgroepsleden werkten mee tijdens de boekenmarkt op zaterdag 9 ok tober en tijdens de openstelling van de Hoofdwacht op zondag 12 decem ber (kerstmarkt); Naar aanleiding van een verzuchting van een van de verenigingsleden, heeft de Werkgroep zich gebogen over de parkeersituatie Jansbrug. De werkgroep Gebouw en Omgeving heeft het stokje overgenomen. Parke ren op de Jansbrug wordt in 2011 beëindigd; Binnengekomen vragen worden in de groep besproken; Arjan Vink is formeel beheerder van de computer; hij heeft zijn lidmaat schap van de Raad van Advies van het Historisch Museum Haarlem eind 2009 neergelegd; Met ingang van 2010 is Leny Wijnands toegetreden tot de Raad van Ad vies van het Historisch Museum Haarlem; Het bestuur van de werkgroep: Henk Ahles is secretaris; Leny Wijnands is voorzitter. De werkgroep telde eind 2010 officieel 21 leden. HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 254