Op weg naar een nieuwe aanpak De werkgroep informeerde zich hoe elders dynamisch het cultuurhisto rische erfgoed wordt begeleid. In dit kader zocht de werkgroep contact met de 'Society St. Marylebone', een vereniging te Londen die een ver nieuwende praktijk hanteert. Leerpunten waren vooral de praktijk van overleg in het voortraject, het tijdig betrekken van 'stakeholders' door de overheid, de alternatieve ontwerpen bij historisch belangrijke bouwplan nen, een jaarlijkse schouw en het niet altijd streven naar een stringente keuze tussen 'historiserende of klassieke' invulling. Samenstelling/taakverdeling Tot 1 februari 2010 verzorgde Albert Laterveer het secretariaat van de werkgroep. Per diezelfde datum werd hij opgevolgd door Bert Schuma cher. Albert, deskundige op het terrein van de volkshuisvesting, blijft lid van de werkgroep. Met deze wijziging telt de werkgroep thans 15 leden. Werkgroep Parken en Groen Bijdrage van Maria van Vlijmen De vijfde route: Zomervaart-Fuikvaart In het Haerlem Jaarboek van 2009 werd melding gemaakt van de voltooi ing van de werkzaamheden aan de vijfde dwarsverbinding, het traject van het Spaarne naar de Ringvaart, langs de Zomervaart en de Fuikvaart. Hoewel deze route in 2009 nog niet als folder is verschenen, is in 2010 met behulp van het 'werkdocument' wel het een en ander gebeurd. Kort samengevat, de 'groen-blauwe dwarsverbindingen' van Haarlem zijn elf oost-westverbindingen die het van oudsher noord-zuid georiën teerde wegenpatroon doorsnijden, met cultuurhistorische, stedebouw- kundige, landschappelijke bijzonderheden. Het zijn geen nieuwe routes, maar ze vormen een aaneenschakeling van bestaande wegen en paden. Deze verbindingen worden door de werkgroep onderzocht, beschreven en uitgegeven als folder, met afbeeldingen en een routekaartje. Vier rou tes zijn verschenen: het Brouwerspad, het Parkenpad, het Jan Gijzenpad en het Slaperdijkpad. De folders zijn inmiddels te vinden op de website van de Vereniging Haerlem. JAARVERSLAG 255

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 257