Wandeling voor de leden Op zondag 29 augustus werd een wandeling voor de leden van de vereni- georganiseerd, langs het traject Zomervaart-Fuikvaart. Vanwege de slechte weersvoorspelling (veel regen en wind) haakten diverse deelne mers bij voorbaat af, per telefoon of e-mail. Dit bood enerzijds de gelegenheid om een tweede kans te plannen. An derzijds leverde dit extra werk op, omdat de nieuwe datum bekend moest worden gemaakt. Het resultaat: een wandeling met een paar deelnemers op de geplande regenachtige ochtend, onder leiding van Gertjan Rook, en een herhaling voor 12 deelnemers op een prachtige zondagochtend een week later, met Joost Post en Maria van Vlijmen als begeleiders. Tijdens de wandeling klonk diverse malen 'hier ben ik nog nooit ge weest en dit wist ik niet'. Dit had bijvoorbeeld betrekking op de ouder dom en het economisch belang van de Zomervaart-Fuikvaart (gegraven rond 1250), de verbinding van het Spaarne met het Haarlemmermeer. Ook interessant was de geschiedenis van de Roomolenpolder en de Poelpol der, een eeuwenoud agrarisch gebied, waarvan nog enkele oude boerde rijen, met namen als 'Fuik en Vaart', getuigen. Wandelen met de gemeente Haarlem Door het project van de dwarsverbindingen komt de werkgroep regelma tig in contact met de gemeente Haarlem. Op 18 augustus begeleidde Joost Post enkele ambtenaren van de Afdeling Recreatie, en beleidsambtena ren verantwoordelijk voor Haarlem-Oost, op de wandeling Zomervaart- Fuikvaart. Hierbij kwam de aansluiting van het voetpad door het Rei- naldapark (aan het einde van de Prins Bernardlaan), op het voetpad bij de Fuikvaartweg (opnieuw) aan de orde. Deze aansluiting is belangrijk voor Parkwijk, een tamelijk groenarme wijk. Voor het verbeteren van het pad langs de Fuikvaart wordt door de beheerders nu naar een geschikt uitvoe ringsmodel gezocht. Ook de ambtenaren waren enthousiast over de cul turele rijkdom van de route. Uitbreiding Parkenpad De bestaande Parkenpad-route werd uitgebreid met een 'afslag' door de Donkere Hout (Houtplein - hoek Spanjaardslaan/Wagenweg). Dit met het oog op een geplande wandeling 'Leonard Springer en De Hout', die in september 2011, het jaar van het 110-jarig jubileum van de Vereniging Haerlem, voor de leden zal worden gehouden. HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 258