opgezet. Helaas was de belangstelling hiervoor gering. Waarschijnlijk is de oorzaak dat er in de herfstvakantieweek veel concurrerende activitei ten in de stad waren georganiseerd. Bovendien was het buitengewoon slecht weer, waardoor een buitenactiviteit waarschijnlijk minder aan trekkelijk werd gevonden. Maar we hopen de speurtocht te kunnen aan bieden aan het onderwijs. M.n. docenten van groep 8 beschikken graag over een zinvolle invulling voor de resterende schoolweken na de Cito- toetsen. Externe contacten De werkgroep heeft zich wederom gepresenteerd bij de jaarlijkse speed- date-bijeenkomst voor docenten die de cursus cultuurcoƶrdinator van Cultureel Erfgoed Noord-Holland volgen. Ook is een symposium over de Maatschappelijke Stage (MaS) bijgewoond. Vanaf het schooljaar 2011-2012 is zo'n stage verplicht voor alle middelbare scholieren. De scholier loopt dan een stage van 30 uur bij een maatschappelijke organisatie of maat schappelijk project. Volgens het ministerie is dat zowel goed voor hun persoonlijke ontwikkeling, als voor de stagebieder: die kan hulp krijgen bij een activiteit en kennismaken met jongeren. Op het terrein van de moderne media bijvoorbeeld, kunnen jongeren inderdaad ouderen van dienst zijn. Echter, er is nog niet door veel historische verenigingen er varing met zo'n stage opgedaan. In hoeverre wij hieraan zullen kunnen meedoen, is op dit moment niet geheel duidelijk. Samenstelling Ten slotte iets over de samenstelling van de werkgroep. Helaas viel er dit jaar een verlies te betreuren. Onze medewerkster Marianne Langeveld, die altijd veel werk verzette bij de scholenbezoeken, is ons helaas na een periode van ziekte ontvallen. Onze nieuwe leden die inmiddels een heel jaar hebben meegedraaid, hebben een grote inbreng bij de program mering en uitvoering van de activiteiten. Niet alleen in de rubriek Jonge Muggen in de Nieuwsbrief, maar ook op de Jonge Muggen-site van de website van de vereniging, kunt u er alles over lezen. JAARVERSLAG 259

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 261