Andere bronnen In sommige gevallen kunnen documenten als legaten, testamenten en boedelbeschrijvingen interessante gegevens bevatten. Zo vermeldt het codicil bij het testament uit 1653 van Cornelis Graswinckel, een welge stelde brouwer en arts uit een Delftse patriciërsfamilie De tranen Petri ende Pauli en Madrigalen (waarschijnlijk de Kusjes of 't Lof van Jubal). Kenne lijk was ook Padbrué's werk letterlijk, en waarschijnlijk ook figuurlijk, zo waardevol dat het in het testament werd beschreven. Ook in de boedelbe schrijving van Jacob van Blanckenburg van 7 augustus 1656 wordt mel ding gemaakt van 'de kassens van padbrue ofte Jacob Westerbaan, met lieren en den bas continuo.' Heruitgaven De Kusjes, zonder basso-continuopartij, zijn door F. Noske in 1962 heruitgegeven (deel v in de serie Monumenta Musica Neerlandica van de Vereniging voor Nederlandse Muziekgeschiedenis. Het madrigaal 'Dat ick betovert benis, eveneens door Noske, apart uitgegeven voor de Stichting voor oude Nederlandse muziek in de serie Vocale muziek, no. 1. Heuwekemeijer nr. 554. Amsterdam: Nirota, 1957. De Kruisbergh is, zonder het bijbehorend dubbelmotet, in partituur gebracht en van een inleiding voorzien door A. Smijers. Amsterdam: Asbach, 1931. Uitgave van de vnm, deel xlii, 1931. Een hernieuwde complete uitgave van de Kruisbergh door musicoloog, dirigent en uitgever S. Groot is in maart 2010 verschenen. Two symphoniae ad nuptiasfor one (two) melody instrument(s) and bass (1641-1642), moderne uitgave van Padbrué's eerste twee bruilofts-symphoniae. Ed. R. A. Rasch (Utrecht: Diapason Press, nr. 18,1985). W. Thijsse heeft een symphonia van Padbrué uitgegeven in de bundel Barok van de serie Huis- en Schoolmuziek bij uitgeverij Harmonia te Hilversum. De Haarlemse musicoloog J. Valkestijn heeft onderstaande motetten van Padbrué uitgegeven: 'O vos omnes'/ 'O triste spectaculum' 'Da pacem Domine super ecce quam bonum' 'Cantate Domino canticum novum'/ 'Notum fecit Dominus' bij Spaerens Vreughden-bron:Haarlem-muziekstad in de Gouden Eeuw, Ascolta, 2008. HAERLEM JAARBOEK 2010

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2010 | | pagina 88