ter van Spaarndam. 'Hij regelde bijna alles', benadrukt zijn zoon Jim. 'Alle belangrijke verbouwingen in het dorp kwamen op zijn conto.' Als een echte Bourgondiër genoot hij van het leven dat hij als het ware naar bin nen zoog. Jim: 'Hij was altijd vrolijk, ik heb hem nooit chagrijnig meege maakt. Het was ook een sportieve man. Hij was overal bij betrokken. Een maand voor zijn overlijden, dat geheel onverwacht kwam, was hij nog volop aan het tennissen. Spaarndam zal hem missen.' Het afscheid van Dees Verdurmen als bestuurslid (bijna 35 jaar) van het Dorpscentrum Spaarndam, was gepland op 20 september 2012, de dag dat hij 80 jaar zou worden. Zover is het helaas niet gekomen. Wel kreeg hij postuum het eerbetoon dat hij verdiende. De sporthal waar hij zich zo voor had ingezet kreeg zijn naam: de Dees Verdurmenhal. Op de voorgevel van de sporthal staat nu in grote letters zijn naam. De twee pla quettes in de sportzaal werden onthuld door de burgemeester van Haar- lemmerliede, Bert Bruijn in het bijzijn van de Haarlemse wethouder Jack van der Hoek. Spaarndammer Verdurmen en Bruijn kenden elkaar ruim 40 jaar. 'Eerst als Haarlems raadslid had ik met hem te maken en later als wethouder in dezelfde stad', benadrukte Bruijn. 'Ook als PvdA sta tenlid van Noord-Holland en later als burgemeester van Spaarnwoude/ Haarlemmerliede ontmoette ik hem vele malen. Dat we allebei dezelfde politieke signatuur hadden speelde bij de besluitvorming nooit een rol. Dees was een bijzondere lastige klant voor bestuurders. Als hij iets in zijn hoofd had moest het gebeuren. Hij was vol energie en ideeën. Het Dorps huis wilde hij nog beter laten functioneren in de Spaarndamse gemeen schap.' Ook Marty Vink, voorzitter van het Dorpscentrum, typeerde Ver durmen als de man die Spaarndam op onnavolgbare wijze heeft gediend. 'Hij zette zich bijna vier decennia in voor het Dorpshuis, onvermoeibaar, onverzettelijk, volhardend, nooit uit het veld te slaan. Soms ook irri tant, doorgaand op de weg die hij het beste vond voor het Dorpscentrum. Dankzij zijn inzet is er veel tot stand gekomen.' FRED DUKKER NECROLOGIEËN 221

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2012 | | pagina 223