April 3 In het Frans Loenenhofje wordt het 130-jarig bestaan van de toneelvereni ging J.J. Cremer gevierd. 5 Spaarndammer dees verdurmen (79) overleden. Hij was bestuurslid van het Dorpscentrum Spaarndam en zeer betrokken bij veel Spaarndam- se projecten. 6 dirk stigter (83) overleden. Hij zat jaren in de gemeenteraad en was heel actief bij verschillende Haarlemse culturele organisaties zoals de Vishal, Toneelschuur en de Kunstlijn. 11 De nieuwe huisvesting voor ambtenaren in de Zijlpoort (het oude post kantoor) wordt weer duurder. De oorspronkelijke raming is volgens wet houder cassee onrealistisch. De totale kosten voor Raakspoort (inmid dels klaar) en Zijlpoort komen nu uit op 80 miljoen euro. 14 De kosten veroorzaakt door de brand in parkeergarage De Appelaar zijn opgelopen tot 2,8 miljoen euro. De gemeente moet hiervan zeven ton zelf betalen. 18 fedde reeskamp verlaat de fractie van D66, maar zal zijn raadszetel be houden. 22 Het Bloemencorso trekt zowel op zaterdag als zondag veel publiek. 23 Trots op Nederland raadslid mirjam otten stapt over naar de vvd. De reden is dat een eenmansfractie een te smalle basis vormt om door te gaan. 26 Het Teyler College, een school met vmbo-t, havo en vwo, in Schalkwijk wordt gesloten. Er zijn te weinig aanmeldingen. De school bestaat pas sinds 2006 en is een opvolger van de Spaarne Scholen Gemeenschap die ook dicht ging vanwege te weinig belangstelling. 27 In de Gravenzaal worden door burgemeester bernt Schneiders ze ventien lintjes uitgereikt aan verdienstelijke Haarlemmers. Daaronder zijn beeldend kunstenaar michel van overbeeke, raja alouani en voorzitter van de Stichting Zohor, een stichting die zich bezighoudt met emancipatie van Marokkaanse vrouwen. Mei 5 Ondanks de kou wordt Bevrij dingspop weer druk bezocht. 10 Volgens het gemeentelijk rekenkamerrapport 'Zijlpoort: tot (w)elke prijs?' heeft de gemeente grote financiële risico's bij de ontwikkeling van het oude postkantoor genomen. De verbouw tot stadskantoor werd een pres- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2012 | | pagina 235