3 Oud-Commissaris van de Koningin roel de wit (85) overleden. Hij was daarvoor wethouder in Amsterdam en burgemeester van Alkmaar. 4 Cabaretier erik van muiswinkel wint de Olifant, de kunst-en cul tuurprijs van het Haarlems Dagblad. De publieksprijs gaat naar de Vishal. 7 De Marten Toonderprijs, de hoogste Nederlandse onderscheiding op stripgebied, wordt toegekend aan striptekenaar en vormgever joost swar- te. 9 Het nieuwbouwproject Slauerhoff in Delftwijk wordt geopend. Het be staat uit drie in het oogspringende gebouwen met woningen en winkels. 13 Journalist herman van run (93) overleden. Hij was hoofdredacteur van de Nieuwe Haarlemsche Courant en later van De Tijd. Ook was hij actief als radio-en televisiepresentator en was hij verbonden aan de school voor de Journalistiek in Utrecht. 15 De achttiende Haarlemse Grachtenloop trekt 2700 deelnemers. 19 De opgegraven skeletten van de Botermarkt zijn onderzocht. De skeletten vertonen veel botbreuken en artrose. 27 B en W besluiten dat het Hildebrandmonument na restauratie op zijn oude plek in de Haarlemmerhout zal terugkeren. Niet iedereen is het hier mee eens. Ook zijn er acties om de beelden te plaatsen op het binnenplein van de rechtbank. 28 Wethouder pieter heiliegers van cultuur en financiën (wd) treedt af vanwege de problemen met het project Zijlpoort. De wd zal een opvol ger zoeken. Juli 4 De Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed schenkt 108.000 euro voor het on derhoud van de voormalige heilig hartkerk aan de Kleverparkweg. Ook de Jozefkerk aan de Jansstraat, het Pest- en Dolhuys en het Zuider hofje krijgen geld. 5 Na jaren van problemen wordt besloten dat badmintonvereniging Duin- wijck een nieuwe topsporthal krijgt. Die moet in 2014 klaar zijn. Het Ster- rencollge zal de hal ook gaan gebruiken. 7 Roze Zaterdag wordt enthousiast gevierd. Een feestelijke optocht trekt naar de Grote Markt waar allerlei optredens zijn. Brigitte kaandorp, gekroond tot moeder van de homo's en lesbo's, praat en zingt alles aan el kaar. 11 Onder het Vlooienveld komt een kunststofconstructie die het gras en de monumentale bomen moet beschermen tegen massaal bezoek bij festi vals. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2012 | | pagina 237