22 De nieuwe Facebook-groep 'Je bent Haarlemmer als...', loopt als een trein. Op deze pagina delen vele Haarlemmers hun oude en nieuwe foto's van de stad. 24 ben essenberg (67) overleden. Hij was algemeen directeur van hdc Media. 26 Bij de spoorovergang op de Westergracht wordt de eerste deportatie van joodse Haarlemmers herdacht. Zij werden in de nacht van 25 op 26 augus tus 1942 opgepakt en vanaf de Westergracht naar kamp Westerbork ge transporteerd. 30 Het pontje tussen de Spaarnelaan en de Belgiëlaan is in de vaart geno men. Het veer is alleen bestemd voor voetgangers en fietsers en loopt op groene stroom. Het zou al in de lente van 2010 gaan varen maar door alle bezwaren is dat bijna driejaar later geworden. September 1 Het vernieuwde Stationsplein en de Rode Loper richting stad worden feestelijk geopend met een optreden van de Haarlem Marching and Cy cling Band. De ondergrondse fietskelder heet voortaan Fiets-in. De voorzitter van de Muggenronde dannij van der sluijs neemt af scheid na 35 jaar. Kinderen tussen de tien en vijftien jaar kunnen nog steeds gratis aan deze fïetsweek meedoen. 3 daan van der valk van Boekhandel De Vries is verkozen tot beste Ne derlandse boekverkoper, willeke van der meer van Boekhandel Blok ker in Heemstede wordt tweede. 4 Op het Plesmanplein wordt het nieuwe gebouw van de Daaf Gelukschool, een school voor leerlingen die begeleiding nodig hebben, geopend. 5 Holland Symfonia vertrekt uit Haarlem. Het orkest vestigt zich in Am sterdam en gaat vooral de balletten van het Nationale Ballet en het Ne derlands Danstheater begeleiden. Alle andere concerttaken worden af gestoten omdat de subsidie sterk is ingekrompen. Negentig werknemers verliezen als gevolg van het besluit hun baan. 6 De Kathedrale Basiliek Sint Bavo krijgt een kanjersubsidie van negen mil joen euro voor de restauratie. De subsidie komt net op tijd, omdat anders de restauratie stil gelegd had moeten worden. 8 Dit weekend zijn de Open Monumentendagen en het Korenlint. De mo numenten zijn open en veel koren treden op. Tegelijkertijd worden het Jopenfestival en het Zango Festival, een com binatie van zang en tango, georganiseerd. In de spiegeltent op de Grote kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2012 | | pagina 239