waarschijnlijk niet meer terugkeren. De reden ligt in onoverbrugbare ver schillen van inzicht met de ambtenaren. 12 Er ontstaat ruzie bij de voorverkiezing van de nieuwe stadsdichter. Er blijven twee kandidaten over. 17 Het Kennemer Gasthuis gaat reorganiseren en 250 arbeidsplaatsen schrappen. Dit is nodig door de bezuinigingen van de overheid en een af nemend aantal patiënten. 23 In een brief aan de gemeenteraad pleiten de gezamenlijke Haarlemse po dia voor extra steun aan Toneelschuurproducties. Zij noemen de produc ties 'een belangrijke parel aan de kroon van het Haarlemse kunstleven'. 24 Het Historisch Museum Haarlem heeft op korte termijn 45 mille nodig. Als de gemeenteraad geen subsidie geeft zal het museum moeten sluiten. Het museum bestaat 22 jaar en wordt gedreven door 120 vrijwilligers. 28 lisette erdtsieck wint de Haarlemse Debuutprijs 2012 voor haar boek Zeemeermin. Het zal komend voorjaar worden uitgegeven. 30 In de Gravenzaal wordt de twee jaar geleden overleden schrijver harry mulisch geëerd. Er verschijnt een boekje Hier is het allemaal begonnen ge schreven door WIM VOGEL. 31 Oud-wethouder pieter heiligers (49) wordt voorgedragen als burge meester van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Het rapport Schoon Schip over de bestuurscultuur in Noord-Holland wordt aangeboden. De commissie deed een jaar lang onderzoek naar on regelmatigheden bij de provincie. Veel kritiek is er op de oud-gedeputeer den ton HOOijMAijERS en albert MOENS. Provinciale Staten betreu ren het dat er te weinig controle is geweest. November 2 De gemeente gaat bezuinigen op de bloembakken buiten het centrum en de Burgwalbuurt. Van de 468 bakken blijven er maar 165 over. 3 De Kunstlijn heeft als thema 'Dansen op de vulkaan'. Het hele weekend exposeren overal kunstenaars. Het thema houdt verband met de moeilij ke tijden door teruglopende subsidies. 5 jan geert majoor (62) neemt afscheid als hoofdredacteur van het Haarlems Dagblad. 8 Aan de Kleine Houtweg wordt het vernieuwde gebouw van het Noord- Hollands Archief geopend. Het monumentale voorste deel van het pand zal worden verhuurd. 14 Antiquaar ab van der steur (74) overleden. Hij was erelid van de Ver- KRONIEK 239

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2012 | | pagina 241