eniging Haerlem en zat veertig jaar in de redactie van het jaarboek. Hij publiceerde veel over Haarlem en Warmond. Stadsbeiaardier Bernard winsemius neemt officieel afscheid. Zijn opvolger is rien donkersloot (27). Hij won prijzen op improvisatie concoursen in Breda en Groningen en wordt de vaste bespeler van de ca rillons van de Grote Kerk en de Bakenesserkerk. 16 In het Historisch Museum wordt een tentoonstelling met speelgoed uit de Ruyssenaarscollectie geopend. Mevrouw ruyssenaars verzamelde haar hele leven speelgoed en bracht die onder in een stichting. 18 Het Frans Hals Museum veilt de zeventig maskers die door kunstenaars belangeloos zijn gemaakt. De verkoop levert 30.000 op dat besteed zal worden aan de aankoop van een hedendaags kunstwerk. 22 In het Historisch Museum gaat een tentoonstelling over de Haarlemse periode van schilder anton heyboer van start. Na een oproep bleken veel verzamelaars werk uit die tijd te bezitten. 23 Wegens landelijke bezuinigingen gaat de Koepelgevangenis waarschijn lijk dicht. 25 In de Vishal is de opening van de laatste tentoonstelling van gerrit van dijk. Hij is ernstig ziek. Ook is werk te zien van piet zwaanswijk. 26 Er zijn zes posttassen gestolen bij afhaalpunten van PostNL in het Garen- kokerskwartier en het afhaalpunt in de Leidse buurt. 27 Bij Bubb Kuyper in Haarlem wordt het eerste deel van de bibliotheek van gerrit KOMRij geveild. KOMRij bezat 60.000 boeken waaronder veel bibliofiele boeken, literatuur, reisverhalen en erotische boeken. 30 De Haarlems kippenfokker pieter borst (76), krijgt een lintje. Hij orga niseert kippententoonstellingen en verzamelt alles wat maar met een kip te maken heeft. December 4 Animatiefilmer gerrit van dijk (73) overleden. Hij was in de hele we reld bekend om zijn films. 7 De Haarlemsche Tooneel Club bestaat dit jaar honderd jaar en krijgt de Koninklijke Erepenning. Het jubileum wordt gevierd in de schouwburg. Nuel Gieles (53) is met 65% van de stemmen gekozen tot de nieuwe stadsdichter. Hij is de derde stadsdichter na george moormann en Sylvia hubers. Hij krijgt de officiële stadsdichtersring, een ontwerp van zilversmid wim groenhart. 10 Volgens de jaarlijkse lijst van onderwijssocioloog jaap dronkers is het 240 HAERLEM JAARBOEK 2012

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2012 | | pagina 242