Rudolf Steiner College in Schalkwijk de beste brede scholengemeenschap in Haarlem. Alle afdelingen, vmbo-t (mavo), havo en vwo scoren uitste kend. De mavo van de Schoter Scholengemeenschap in Haarlem-Noord haalt een tien, maar presteert slecht bij de andere schooltypes. 12 De snelbus van R-net gaat over de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord rij den. Er komt geen aparte busbaan. De palen van roger raveel worden van de Grote Markt verwijderd. Het kunstwerk, 'Hulde aan Frans Hals en Lieven de Key' werd als tijdelijk ob ject in 1990 geplaatst. 18 De nachtapotheek in Haarlem gaat in 2013 dicht. De gezamenlijke apo thekers kunnen het financieel niet meer bolwerkem om deze open te hou den. 19 Het adventurepark aan de Veerplas, Saplaza, is failliet. Het werd in 2008 geopend maar uitbreiding met een stadscamping en sporthal ging niet door. Dit en de crisis is de oorzaak van het faillissement. In de Philharmonie wordt tijdens het Topsportgala Kennemerland judo ka henk grol tot sportman van het jaar gekozen. Bij de vrouwen wint judoka BiRGiT ente en de beste sportploeg is het honkbalteam van Kin- heim. 21 In de Grote Kerk wordt de vierde Bilderdijklezing gehouden door eric moormann, hoogleraar klassieke archaeologie. bilderdijk stierf in Haarlem in 1831 en ligt begraven in de kerk. 23 Fotograaf harm botman (60) overleden. Hij zette zich in voor het be houd van het Spaarnestad Fotoarchief en was bestuurslid van het Neder lands Foto- Grafisch Centrum in Haarlem. Zijn laatste werk is een serie foto's van de duinen in Zuid-Kennemerland,'Veren van de zee'. 29 De wateroverlast in Haarlem is enorm toegenomen. Dit komt door be perkte bemaling van de duinen en veel regenval. Kelders lopen onder en bomen staan te lang met hun wortels in het water. Een oplossing is niet vlug te vinden en ook te duur. 31 merijn snoek van het cda wordt voor de derde keer op rij gekozen tot beste raadslid van het jaar. jack van der hoek van D66 is de beste wet houder. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2012 | | pagina 243